Košická samospráva poskytne dobrovoľníkom materiál na ušitie rúšok

KošiceKoronavírus

O deti rodičov, ktorí sú v práci, sa postarajú učiteľky či vychovávateľky.

Do metropoly východu by mala dnes doraziť ďalšia zásielka rúšok. Mestu sa zároveň podarilo zabezpečiť textilný materiál na výrobu približne stotisíc rúšok, ktorý poskytne všetkým dobrovoľníkom. Ako informoval Magistrát mesta Košice, občania si budú môcť materiál prevziať od 9.00 – 12.00 hod. vo výmenníku Štítová, kde bude zriadená centrála na výdaj materiálu, a to vždy v pondelok, stredu a piatok.

„Do budovy výmenníka bude môcť vstúpiť vždy len jedna osoba pod podmienkou, že bude mať ochranné rúško a rukavice. Takisto sa bude musieť zaviazať, že vyrobené rúška nebude ďalej predávať. Ušité rúška bude možné poskytnúť do takzvaných rúškoboxov, ktoré v spolupráci so spoločnosťou KOSIT mesto rozmiestni pri všetkých výmenníkoch na sídliskách a vybraných úradoch mestských častí,“ uviedol magistrát.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Pedagogičky z materských škôl, respektíve z centier voľného času a vychovávateľky zo školských klubov na základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice sa budú starať o deti, ktorých rodičia sú cez deň v práci. Ide o pomoc pre zdravotníkov, pracovníkov záchranných a bezpečnostných zložiek či zamestnancov v obchodných prevádzkach.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre