Košická štátna filharmónia vstupuje do sezóny s novou riaditeľkou

KošiceSpravodajstvo

Stala sa ňou Lucia Potokárová.

Štátna filharmónia Košice (ŠFK) začne svoju 51. sezónu s novou riaditeľkou. Od 1. septembra sa ňou oficiálne stane bývalá dramaturgička a umelecká námestníčka ŠFK Lucia Potokárová. Vzhľadom na jej predchádzajúce pôsobenie, vstupuje na tento post so všeobecným poznaním o inštitúcii. „Čo sa týka plánov, určite mám rešpekt pred prácou, ktorá ma čaká, ale zároveň mám veľkú chuť sa do tejto práce pustiť. ŠFK je momentálne vo výbornej kondícii. Ja sa pokúsim v tom pokračovať a plniť základné poslanie ŠFK, a to je na čo najprofesionálnejšej úrovni šíriť hudobné umenie doma aj v zahraničí,“ skonštatovala Potokárová.

Foto
Lucia Potokárová a Július Klein / TASR

Ako uviedol dosluhujúci riaditeľ ŠFK Július Klein, pre inštitúciu je dôležitá generačná výmena aj na takýchto postoch: „Za tých štyridsať rokov, čo som vo filharmónii, dosiahla, nehovorím, že svoj vrchol, ale dosť vysokú pozíciu na minimálne slovenskom hudobnom trhu. V tých štyridsiatich rokoch sú moje začiatky, kedy som začínal ako prvý klarinista v ŠFK a potom v roku 1991 ako riaditeľ ŠFK. Som presvedčený, že uplynulá päťdesiata koncertná sezóna ŠFK ukázala, kde sa nachádza orchester a inštitúcia.“

Jubilejná päťdesiata sezóna bola pre Kleina takzvaným odchodom v najlepšom. Inštitúciu odovzdáva v skvelej personálnej či ekonomickej kondícii.  ŠFK začne svoju 51. sezónu  9. októbra, a to koncertom pod taktovkou domáceho šéfdirigenta Zbyňka Mullera. Táto sezóna sa bude niesť v duchu 250. výročia narodenia Ludwiga van Beethovena.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre