Košická ZOO ponúkne na veľkonočné sviatky viaceré atrakcie

KošiceZaujímavosti

Okrem iného je naplánované otvorenie DinoParku.

Zoologická záhrada (ZOO) Košice s príchodom veľkonočných sviatkov rozširuje ponuku svojich služieb a pripravila pre návštevníkov bohatší program. Popri opätovnom otvorení DinoParku sa po zimnej prestávke znovu uskutočnia aj komentované kŕmenia tučniakov, málp a surikát.

Do nedele (31.3.) budeme otvorení v medzisezónnom režime, teda len do 17.00 hod. napriek tomu, že Dinopark je už otvorený. Potom od 1. apríla, to je Veľkonočný pondelok, je ZOO otvorená až do 19.00 hod. Treba sa však pripraviť na to, že od 1. apríla už nabiehame aj na letnú tarifu aj do ZOO,“ uviedol pre Rádio Košice riaditeľ ZOO Košice Erich Kočner.

Foto
ZOO je otvorená denne počas celého roka (Ilustračná fotografia) / TASR

Návštevníci ZOO sa môžu dnes dozvedieť viac o jednom zo symbolov jari a nového života, a to od 13.00 do 16.00 hod. Veľkonočného králika dostane v nedeľu o 10.00 hod. aj levica. Sviatočný nádych budú mať pochúťky podávané zvieratám aj v pondelok. Kočner doplnil, že návštevníci si môžu pozrieť aj mláďatá medveďa hnedého:

„V prípade mimoriadne priaznivého nastavenia hviezd je možné, že niektorí návštevníci budú mať to šťastie a uvidia našu samicu Tatranku so svojím niekoľkomesačným mláďaťom, ktoré ona už v posledných dňoch postupne začala vždy na niekoľko minút vyvádzať do výbehu.“

ZOO zároveň upozorňuje na stavebné práce vo vstupnej časti areálu. Exotárium je teda prístupné zvnútra návštevníckej haly. ZOO je otvorená denne počas celého roka.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre