Košická župa hľadá dodávateľa na výstavbu promenády na Zemplínskej šírave

VýchodSpravodajstvo

Hodnota zákazky bola vyčíslená na 1,7 milióna eur.

Na Zemplínskej šírave by mala pribudnúť promenáda. Z tohto dôvodu Košický samosprávny kraj (KSK) opäť hľadá dodávateľa. V aktuálne vyhlásenom verejnom obstarávaní je predpokladaná hodnota zákazky 1,7 milióna eur bez DPH, pričom lehota na predkladanie ponúk je do 19. júna.

KSK opakuje súťaž z vlaňajšieho augusta, ktorú vtedy zrušil kvôli nedostatkom v projektovej dokumentácii, rozpočtoch a vo výkazoch výmer predložených v súťažných podkladoch:

„Išlo o nedostatky a nezrovnalosti, ktoré verejný obstarávateľ v čase vyhlásenia zákazky nemohol predpokladať. Vzhľadom na to nebolo možné ďalej pokračovať v procese verejného obstarávania.“

Foto
Na Zemplínskej šírave by mala pribudnúť promenáda (Ilustračná fotografia) / TASR

Verejné obstarávanie na dodávateľa bolo vyhlásené aj v marci 2023, ktoré napokon KSK zrušil s tým, že bola predložená iba jedna ponuka. Vďaka projektu by mala vzniknúť celoročne využívaná pešia promenáda ako nová dominanta územia na brehu vodnej nádrže medzi Hotelom Glamour a Thermalparkom Šírava. Cieľom je zvýšiť atraktivitu územia a prispievať k zlepšeniu služieb. Súčasťou projektu bude chodník po pobreží vodnej nádrže rozložený do troch úsekov. V tom druhom bude ponad zátoku vedený na konštrukcii lávky v kruhu s polomerom 70 metrov.

Obstarávateľom je krajská spoločnosť Development KSK, ktorá sa v minulosti volala Správa infraštruktúry cestovného ruchu. Košická župa v januári 2019 oznámila výsledky architektonickej súťaže o najlepšie riešenie promenády. Právoplatné stavebné rozhodnutie bolo vydané v decembri 2022.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre