Košické florbalistky si konečne užili víťazný tanec

KošiceŠport

Po úvodných siedmich zápasoch mali florbalistky prvoligového tímu Cassovia Velesis zvesené hlavy. Ich výkony sa neustále zlepšovali a v posledných troch zápasoch prehrali iba o gól. Pred nedeľňajším súbojom proti predposlednej Banskej Bystrici tak cítili, že teraz to už jednoducho vyjsť musí.

Foto
Radosť hráčok Velesis po góle / KOŠICE ONLINE

A osmička bola naozaj ich šťastným číslom. Skóre šesťbodového duelu otvorila už v 71. sekunde Mária Šafárová a hráčkou zápasu sa stala Laura Lukoviny, ktorá sa blysla v druhej tretine hetrikom.

„Išlo o veľmi vyrovnaný zápas. Podarilo sa nám streliť rýchly gól, ale potom akoby sme prestali hrať a súperky dvakrát vyrovnali,“ pustila sa do hodnotenia zápasu Martina Senčáková, ktorá má po ôsmich zápasoch bilanciu 4 góly a tri asistencie.

Za kľúč k triumfu proti Stredoslováčkam označila psychickú podporu trénerov Jakuba Konečného a Erika Očkajáka. „Na striedačke nás dokázali zmobilizovať a dostali z nás maximum. Vyzdvihnúť však musím hlavne autorku hetriku Lauru Lukoviny, ako aj našu brankársku jednotku Maťu Hvolkovú. Celkovo to však bol dobrý, kolektívny výkon.“

Zásluhou prvého víťazstva sezóny sa Košičanky bodovo dorovnali práve Banskej Bystrici a zásluhou lepšieho skóre sa dokonca odlepili z tabuľkového dna. Niet divu, že pozápasová radosť bola obrovská.

„Po zápase sme si konečne zatancovali oslavný tanec a všetky veríme, že teraz to už pôjde ľahšie. Toto víťazstvo sme potrebovali ako soľ a v tabuľke by sme sa rady posunuli vyššie,“ uzavrela M. Senčáková.

Najbližší zápas odohrajú florbalistky Velesis opäť doma, keď privítajú 14. decembra béčko bratislavského Hurikánu.

Cassovia Velesis – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Góly: Lukoviny 3, Šafárová – Matuščinová, Žilová

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre