Košické futbalistky takmer šokovali favorita, prežijú Jóbovu správu?

KošiceŠport

Nechýbalo veľa a záverečný zápas prvoligovej sezóny mohol priniesť obrovské prekvapenie. Futbalistky košickej Lokomotívy nastúpili bez stresu a na ich ôsmej priečke sa už nemohlo zmeniť nič.

Foto
Košické futbalistky bojovali, no napokon rozhodla jedna ďalekonosná strela / KOŠICE ONLINE

Favorizovaný Bardejov však potreboval k posunu na konečnú druhú pozíciu získať minimálne bod. Teoreticky to nemal byť žiadny problém, veď Partizán predstavoval jedného z top kandidátov na majstrovský titul, zatiaľ čo nováčik súťaže bol maximálne spokojný už len s tým, že za seba v tabuľke odtlačil Banskú Bystricu a Ružomberok.

Oduševnene hrajúce Košičanky však predviedli obrovský odpor a ešte štvrť hodinu pred koncom držali stav 0:0. Tri body pre Bardejov zabezpečila až Monika Havranová, ktorej strela z takmer štyridsiatich metrov zaskočila domácu brankárku Luciu Beľušovú.

„Veľká škoda toho gólu, ale na dievčatá som napriek tomu hrdý. Nebolo to prvýkrát, čo nás stála nejaká chyba zápas. Herne to však bolo dobré a veľkého favorita sme potrápili,“ skonštatoval tréner Lokomotívy Vladimír Chovaník.

Kapitánke víťazného Bardejova Veronike Galarovičovej nebolo príliš do reči. Sama totiž dobre vedela, že proti tímu zo spodnej časti tabuľky to malo vyzerať oveľa presvedčivejšie.

„Hrali sme kombinačný futbal, ale nedarilo sa nám premieňať vypracované šance. Súperky sa stiahli do obrany, bolo to tam veľmi prehustené a presadzovali sme sa ťažko. Klobúk dole aj pred Košičankami. Hrali to, na čo mali a robili to dobre. Našťastie nám tam padol aspoň ten jeden gól a rozlúčka so sezónou tak bola víťazná,“ odfúkla si 20-ročná Veronika.

Galéria k článku

Na hre Partizánok bolo citeľné aj sklamanie z nesplnenia ultimátneho cieľa pre túto sezónu. Majstrovský titul im totiž vyfúkol bratislavský Slovan.

„Veľmi nás to mrzí, ale o titul sme sa pripravili samé. Mali sme to rozohrané dobre, no napokon sme to stratili. Máme však aspoň víťazstvo v Slovenskom pohári a na ten titul si musíme rok počkať,“ pousmiala sa V. Galarovičová.

Ciele košických futbalistiek boli úplne iné. Pred sezónou sa chceli v prvom rade zachrániť a štrnásť získaných bodov predstavuje veľmi solídnu bilanciu.

S každým súperom sme dokázali hrať vyrovnanú partiu. Iste, Slovan a Bardejov sú inde, ale inak sme hrali kvalitné zápasy. Prvú ligu sme si ubránili bez problémov a dievčatá bojovali až do poslednej minúty sezóny. Ak by sme mali širšiu lavičku, tak sme mohli možno skončiť ešte o kúsok vyššie. Podstatné však je, že dievčatá ukázali silný progres,“ upozornil tréner Chovaník, ktorý sa musel počas sezóny vyrovnať aj s nepríjemným odchodom kapitánky a najskúsenejšej hráčky tímu Zity Baníkovej (odišla do Myjavy). „Odchod Zity nás prekvapil a ťažko sme sa s tým vyrovnávali. Dievčatá však absolvovali kvalitnú zimnú prípravu, zomkli sa a pár opôr so sebou strhlo aj zvyšné hráčky.“

Tieň na pozitívnu nováčikovskú sezónu však začínajú vrhať čierne mračná, ktoré sa blížia nad Čermeľ. Doterajší sponzori z mužského FC Košice už totiž ženskému tímu naznačili ukončenie podpory a klub sa tak dostal do existenčných problémov.

Bohužiaľ, toto nie je veselá téma. My sme urobili všetko, čo sme si zaumienili a čo sme sľúbili. Teraz to už nie je v našich rukách a na nájdenie riešenia máme mesiac. Nechcem predbiehať, ale so ženským futbalom v Košiciach to v tejto chvíli vyzerá veľmi zle. Tak to už v tomto meste chodí a bolo by to naozaj veľmi, veľmi smutné. Tieto dievčatá totiž bojovali za farby mesta a zaslúžili by si pokračovať v prvej lige,“ dodal smutným tónom tréner Vladimír Chovaník.

TJ Lokomotíva FC Košice – Partizán Bardejov 0:1 (0:0)
Gól: 75. Havranová

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre