Košické jazdecké halové preteky ovládol Harrison, nestratili sa ani domáce pretekárky (FOTO)

KošiceŠport

Jazdecký oddiel TJ Slávia UVLF Košice otvoril parkúrovú sezónu v metropole východu Jarnými halovými pretekmi. Priaznivci konského športu si užili celkovo päť skokových súťaží s výškou prekážok od 60 do 110 centimetrov.

Foto
Reprezentanti jazdeckého športu sa po pandemickej pauze vrátili do akcie / KOŠICE ONLINE

Víťazka Ceny VVS na metrových prekážkach Viktória Bendíková netajila radosť z výsledku, ale aj zo samotnej možnosti vrátiť sa do súťažnej akcie po dlhej pandemickej prestávke.

„Mám z toho veľmi dobré pocity. Už pred pretekmi som sa cítila dobre a cieľom bolo zaútočiť na víťazstvo. Vyšlo to a pochváliť musím aj svojho koníka Kortusa. Má jedenásť rokov a ja ho mám štvrtú sezónu,“ vyslovila sa 18-ročná Popradčanka, ktorá súťaží za klub Malý Majer Hrabušice. Sestra slovenského reprezentanta v zjazdovom lyžovaní Martina Bendíka pochválila aj kvalitu košického pieskového parkúru a triumf v týchto pretekov považuje ako dobrý štart do ďalšej časti sezóny. „Rada by som absolvovala súťaže nad 120 centimetrov a cieľom je postupne sa zlepšovať.“

Vyvrcholením Jarných halových pretekov bola Cena Lekárne Gram, v ktorej sa predstavilo desať pretekárov na prekážkach s výškou 110 centimetrov. Celkové prvenstvo si vybojoval Paul Harrison z prešovského klubu Reitgroup Pribula.

„Boli to veľmi dobré preteky. Som rád, že som si mohol zasúťažiť v tomto univerzitnom areáli a ďakujem kvalitnej konkurencii. Pre nás to bol dobrý deň a tešíme sa z víťazstva,“ netajil radosť škótsky rodák s panamským pasom, ktorý u nás študuje univerzitu veterinárskeho lekárstva.

Galéria k článku

Zvyšné dve pozície na pódiu obsadili pretekárky domáceho klubu JK Slávia UVLF Košice Martina Lecová a Katarína Soľanková.

„Hodnotím to veľmi pozitívne. Preteky prebehli organizačne výborne, počasie bolo krásne a kone skákali super. Možno som mohla aj vyhrať, ale to by chcelo trochu rýchlejšiu jazdu. Celkovo som však s druhým miestom veľmi spokojná, “ skonštatovala Martina Lecová, ktorá už tretí rok sedlá kobylu slovenského teplokrvníka Zalu NF. „Som rada, že sa po dlhšej pauze opäť rozbiehame. Dúfajme, že nám to pôjde a dostaneme sa aj na majstrovstvá. Cítime veľkú chuť a konečne môžeme súťažiť. Počas pandémie sme trénovali i fungovali v podstate rovnako, no chýbal tomu zber skúseností z pretekov.“

Fanúšikovia konského športu sa môžu počas tohto víkendu tešiť na drezúrne preteky v Sokoli a skokovú súťaž v Bardejove.

Výsledky Jarných halových pretekov v Košiciach:

Jarná hobby súťaž:

 1. Martina Rexová – Quirado 22, Reitgroup Pribula
 2. Livia Bálintová – Lover, JK Millenium Trnava
 3. Ján Ragaly – Karin, Ranč Čajka

Cena Budosport – 70 cm

 1. Michaela Hatoková – Vendeta, Reitgroup Pribula
 2. Dominika Kuzmiaková – Amur, Kapušany
 3. Katarína Pezlarová – IBN Galal-1, Kráľovce

Cena Autoškola Grendel – 80 cm

 1. Pavlína Kravcová – Waldemarie, Lužany pri Topli
 2. Emma Marettová – Alexandro, Reitgroup Pribula
 3. Lea Lachová – Dies Irae, Ranč Čajka

Cena VVS a.s. – 100 cm

 1. Viktória Bendíková – Kortus, Malý Majer Hrabušice
 2. Sára Dravecká – KIZI-C, Ranč Čajka
 3. Liliana Lachová – Magic Spirit, Ranč Čajka

Cena Lekáreň Gram – 110 cm

 1. Paul Harrison – Kalaska LB, Reitgroup Pribula
 2. Martina Lecová – Zala NF, JK TJ Slávia UVLF Košice
 3. Katarína Soľanková – Carte d´Or, JK TJ Slávia UVLF Košice

 

Komentáre