Košické kadetky sa lúčili s trénerkou Jalčovou. Venovali jej titul a anjela

KošiceŠport

Víťazný júl basketbalistiek Young Angels Košice pokračuje. Z doterajších štyroch uzavretých kategórií vyťažili maximum – štyri zlaté medaily. K starším mini žiačkam, žiačkam a juniorkám pôsobiacim v prvej ženskej lige sa pridali aj kadetky.

Foto
Trénerka Jalčová venovala svojim zverenkám basketbalovú tortu / KOŠICE ONLINE

Po hladkých postupoch cez Nitru a Trnavu vybehli zverenky Ivany Jalčovej do východniarskeho finále proti Spišskej Novej Vsi ako Usain Bolt na olympijskej stovke a po prvej štvrtine viedli 12:2. Neskôr dokázali svoj náskok navýšiť aj na 16 bodov a hoci sa súperky zo Spiša nevzdávali, zlato si už pomedzi prsty pretiecť nenechali.

„Nedá sa to vyjadriť slovami. Som naozaj nesmierne šťastná. Od úvodu sme do toho dali 120 percent a som veľmi rada, že sme udržali vysoké tempo počas celého zápasu,“ pochválila celý svoj tím kapitánka Ema Spišáková.

Foto
Zlatý tím kadetiek Young Angels  / KOŠICE ONLINE

Tím prevážil nad individualitami

Zatiaľ čo Spišiačky sa počas celého turnaja spoliehali na líderský tandem Emma Dulovičová – Kamila Jarošová, Košičanky vsádzali na kolektívny herný prejav a aj vo finále sa o bodový účet postaralo deväť rozličných hráčok (na strane SNV skórovalo šesť dievčat).

To sme si aj vraveli. Za nás nehrajú dve hráčky, ale úspechy zbierame tímovo. A ako tím to teraz aj oslávime. Určite si pôjdeme niekam spoločne sadnúť a hlavne sa konečne poriadne najeme,“ rozosmiala sa Spišáková, ktorá po stretnutí v mene tímu obdarovala trénerku Ivanu Jalčovú veľkou soškou anjela. „Bude nám veľmi chýbať. Trénerka bola našim anjelom, druhou mamou. Za tie roky sme si na ňu veľmi zvykli a je nám ľúto, že sa s ňou lúčime.“

Galéria k článku

Tortový koniec medailovej éry

„Pravdepodobne už s nimi budúci rok nebudem a po štyroch rokoch je ten správny čas na rozlúčku,“ potvrdila ukončenie jednej éry I. Jalčová, ktorá získala počas štyroch sezón s týmto družstvom dvakrát zlato, jedno striebro a jeden bronz. „Boli to krásne štyri roky a to je správna doba na zmenu. Verím však, že som im za toto obdobie niečo dala a budú z toho čerpať v budúcnosti.“

Rozlúčku so svojimi zverenkami si ani krajšie predstaviť nemohla. Kadetky Young Angels prehrali počas celej sezóny iba jediný zápas v nadstavbe. V rámci finálového turnaja však Spišiačkam túto prehru vrátili.

„Odvážne môžem priznať, že sme boli papierovým favoritom. Po tej koronakríze však nikto nevedel, v akej forme budú jednotlivé družstvá. Videli sme fantastické semifinále Spišskej proti Banskej Bystrici a vedeli sme, že to nebude ľahké. Ukázali naozaj veľkú formu, hlavne Emma Dulovičová. Vo finále sa nám ju však podarilo eliminovať a vyhrali sme to šírkou lavičky,“ zhodnotila posledný krok k titulu trénerka košických dievčat do 17 rokov.

Na oplátku za darovaného anjela venovala svojim zverenkám priamo na palubovke pravú basketbalovú tortu. „Upiekla ju sestra a v šatni si ešte dáme detské šampanské. Potom si možno pôjdeme sadnúť na pizzu a spoločne to oslávime. Za toho anjela dievčatám veľmi pekne ďakujem a určite poputuje na nejaké čestné miesto.“

Len pár hodín po kadetkách oslávili v Angels aréne majstrovský titul aj juniorky, ktoré triumfovali pod vedením šéfa klubu Daniela Jendrichovského v prvej lige žien. „Predala som štafetu Danovi, ktorý ju prijal ideálnym spôsobom. Od pondelka ju posúvame Radkovi Dvorščákovi,“ vyslala svojmu kolegovi z tímu mladších žiačok výzvu v podobe útoku na piate zlato sezóny.

Foto
Spišiačka Emma Dulovičová bola najužitočnejšou hráčkou turnaja / KOŠICE ONLINE

Strieborná hrdosť

Zatiaľ čo mladé Košičanky pózovali so zlatou trofejou, ich súperky zo Spiša si utierali slzy smútku. Tie však schli veľmi rýchlo a po prvotnom sklamaní z finálovej prehry prevážila radosť zo striebra.

Bohužiaľ sme si to trochu pokašľali v prvej štvrtine. Tam sme sa nechali zatlačiť a už to išlo z kopca. Napriek tomu som hrdá na dievčatá, že sme to dotiahli takto ďaleko a vybojovali sme pre Spišskú striebornú medailu,“ zdôraznila MVP turnaja Emma Dulovičová. Svoje individuálne ocenenie prijala so slovami pravej kapitánky. „Som nesmierne šťastná, ale bez dievčat by som to nedokázala.“

Finále:

Young Angels Košice – ŠKBD Spišská Nová Ves 56:46 (12:2, 13:13, 18:14, 13:17)

Najlepšie strelkyne: Mišinská 14, Spišáková 12, Kolesárová 9 – Pokrievková 13, Jarošová 12, Dulovičová 8

Zápas o bronz:

BK AŠK Slávia Trnava - ZŠ Zvolen - ŠKP 08 B.Bystrica 47:65 (10:20, 16:15, 10:17, 11:13)

Najlepšie strelkyne: Lojová 15, Púčiková 8, Majerová 7 – Janštová 20, Neuschlová a Kollárová 10

Autor: PETER JESENSKÝ

Komentáre