Košické letisko tento rok doposiaľ prepravilo pol milióna cestujúcich

KošiceSpravodajstvo

Charterová sezóna bola úspešná.

Pandémia počas uplynulých dvoch rokov negatívne ovplyvnila aj cestovanie. Letisko Košice po tomto náročnejšom období zaznamenalo úspech a dnes jeho bránami prešla jubilejná polmiliónta cestujúca v tomto roku, čím sa priblížilo k svojmu najsilnejšiemu roku 2019. Stala sa ňou pani Eva, ktorá odlietala z Košíc do Norimbergu so spoločnosťou Austrian Airlines.

Košické letisko pripravilo program s občerstvením a privítaním jubilejnej cestujúcej, ktorá získala kredit v hodnote 500 eur na kúpu letenky do ktorejkoľvek z vyše 300 destinácií z Košíc podľa vlastného výberu. Spoločnosť Austrian Airlines jej venovala poukaz na spiatočnú letenku z Košíc do ktorejkoľvek z ponúkaných európskych destinácií.

Foto
Bránami letiska tento rok prešlo vyše pol milióna cestujúcich  / Letisko Košice

Je to obrovský úspech, že už teraz v novembri môžeme na našom letisku privítať 500-tisíceho cestujúceho. Veľká vďaka patrí všetkým cestujúcim, ktorí pravidelne lietajú linkami z Košíc a sú dôkazom veľkého záujmu o letecké cestovanie z metropoly východného Slovenska. Narastajúci počet cestujúcich je pre nás motiváciou a pomáha nám rozširovať ponuku destinácií a oslovovať nové letecké spoločnosti. Posledné dva roky boli pre nás výzvou z viacerých hľadísk, preto sa dnes tešíme, že vynaložené úsilie prinieslo svoje výsledky nielen na pôde letiska, ale aj v oblasti ekonomiky a turizmu na východnom Slovensku. Ďakujem aj našim partnerom a zamestnancom, ktorí nám umožnili dosiahnuť tento významný míľnik 500-tisíc cestujúcich. Urobíme maximum pre to, aby sme boli v roku 2023 minimálne rovnako úspešní ako tento rok,“ povedal výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Thomas Dworschak.

Košické letisko má za sebou úspešnú charterovú sezónu či jubilejný počet cestujúcich, a to aj vďaka spoločnosti Austrian Airlines, ktorá v letnej sezóne ponúkala 14 letov týždenne do Viedne, pričom v aktuálnej zimnej sezóne je to 12-krát do týždňa z Košíc do rakúskej metropoly a následne do Európy, USA či Kanady. K úspechu v počte prepravených cestujúcich prispeli aj ďalšie pravidelné linky z Košíc do európskych destinácií, ktoré tiež evidujú zvýšený záujem.

Komentáre