Košické nemocnice potvrdili úbytok COVID pacientov

KošiceKoronavírus

Stále však prevláda britská mutácia koronavírusu.

V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach je už niekoľko dní hospitalizovaných približne 120 pacientov s koronavírusom. Vo vážnom stave je 29 z nich, pričom 16 sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

„Len pre porovnanie uvádzam, že ešte koncom februára sme s týmto ochorením mali na lôžkach 320 pacientov. Takže situácia sa zlepšuje a mierne sme znížili aj počet reprofilizovaných lôžok. Zaočkovaných je momentálne 80 percent našich zamestnancov,“ uviedla pre Rádio Košice hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Počet pacientov s koronavírusom v nemocnici v Šaci, ktorí si vyžadujú napojenie na kyslíkovú liečbu, je stabilizovaný. Ide o 15 pacientov z 30 možných lôžok. Výskyt britskej mutácie dosahuje 100 percent z potvrdených prípadov.

„V súčasnosti nemocnica eviduje aj 10 pozitívnych zamestnancov, 17 sú v karanténe a neprítomnosť v práci z dôvodu PN alebo OČR je u ďalších 39 osôb,“ spresnila hovorkyňa AGEL SK Martina Pavliková.

V očkovacom centre nemocnice v Šaci je k dnešnému dňu zaočkovaných 5835 záujemcov. Začínajú s operáciami, ktoré si nevyžadujú dlhodobú opateru. Plánované výkony povolili na 30 percent v porovnaní s normálnym stavom, ide o ortopédiu či plastickú chirurgiu.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre