Košické nemocnice testovali svojich zamestnancov a pacientov

KošiceArchívCeloplošné testovanie 2020

Potvrdili minimum infekčných.

Druhé kolo celoplošného testovania v Nemocnici Košice – Šaca bolo zamerané na zamestnancov a hospitalizovaných pacientov. Ako pre Rádio Košice uviedla Martina Pavliková, pretestovanie na koronavírus podstúpili už pred víkendom:

„Počas piatka 6. novembra sa realizovalo dokopy 1059 výterov. V prípade 883 otestovaných členov personálu boli všetci negatívni. Spomedzi 176 hospitalizovaných pacientov sa pozitivita potvrdila len pri jednej osobe.“

Nemocnica aj napriek pandémii funguje v štandardnom režime. Pre pacientov sú otvorené všetky ambulancie a realizujú sa aj operačné zákroky.

Foto
Testovanie v Nemocnici Košice – Šaca / AGEL SK

Aj Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach uplynulý víkend testovala svojich zamestnancov, avšak na dobrovoľnej báze.

„V piatok a sobotu bolo spolu realizovaných 1049 výterov, z čoho 6 bolo pozitívnych. Na niektorých pracoviskách sa testovalo  ešte aj v nedeľu, všetkých 89 realizovaných testov bolo negatívnych. Súčasťou testovania bolo aj vydanie nového certifikátu,“ skonštatovala Ivana Vaněková z UNLP.

Aktuálne je v nemocnici hospitalizovaných 71 pacientov s ochorením COVID-19, pričom 8 ľudí potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu. Železničná nemocnica Svet zdravia Košice počas piatka tiež testovala svojich zamestnancov a hospitalizovaných pacientov. Celkovo otestovala 331 ľudí, výsledky všetkých testov boli negatívne.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre