Košické odhodlanie na favorita nestačilo (FOTO)

KošiceŠport

Futsalisti Podpor Pohyb Košice privítali už v prvom kole nového extraligového ročníka jedného z hlavných favoritov na majstrovský titul. V súboji proti legionármi nabitému tímu Prievidze sa herne nestratili, no jediný gól Erika Lukáča na body nestačil.

Foto
Košická posila Peter Serbin v súboji s Almedinom Bundavicom z Prievidze / KOŠICE ONLINE

„Čakali sme, že súper bude silný na lopte a to sa aj potvrdilo. Trochu ma prekvapil prvý polčas. Súper mal síce viac z hry, ale my sme mali viac šancí. Tam sa to lámalo, pretože sme bohužiaľ nestrelili góly. Oni využili naše malé chybičky pri štandardkách a potom si to skúsene dotiahli do konca. Skúšali sme s tým niečo urobiť, ale nešlo to,“ vyslovil sa po prehre 1:4 tréner Richard Bačo.

Košičania dokázali odpovedať na vedúci gól Zaťoviča presným zásahom Erika Lukáča v desiatej minúte, no tretí tím uplynulej sezóny dokázal ešte v prvom polčase odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Hráči v žlto-modrých dresoch potom vytrvalo búšili, no recept na organizovaného súpera už nenašli.

„Musíme priznať, že spoločne s Lučencom ide o najväčšieho ašpiranta na majstrovský titul. My sa musíme poučiť a v budúcnosti zvládať takéto zápasy lepšie. Hlavne premieňaním šancí,“ podotkol Bačo, na ktorého nadviazal kapitán António Hernández. „Škoda, že sme sa neujali vedenia za stavu 1-1. Bolo by to iné a možno by sme aj vyhrali. Súper by totiž znervóznel. Bojovali sme však za každého stavu a chceli sme potešiť divákov. Súper však potvrdil rolu ašpiranta na titul. Oni sú pohromade už druhý rok a v lete ešte viac posilnili.“

Galéria k článku

So samotným výkonom mladého tímu však mohol byť jeho kapitán spokojný. „V takomto zložení sme boli v podstate prvýkrát pohromade. Výsledok je trochu krutý, pretože herne sa nemáme za čo hanbiť. Bolo by to krajšie, ak by sme strelili pár gólov navyše.“

Zatiaľ čo v Prievidzi sa spoliehajú na nákup legionárov z Balkánu a Slovákov je v ich tíme ako šafránu, Košičania sú od príchodu do extraligy známi prácou s odchovancami.

„V tejto sezóne chceme dať priestor mladším hráčom. V tomto súboji to proti fyzicky disponovanému súperovi nebolo možné, ale chlapci šance určite dostanú,“ ubezpečil tréner Bačo, podľa ktorého je cieľom sezóny obhájiť pozíciu v prvej štvorke. „Ciele máme vysoké a chceme skončiť do štvrtého miesta. V tíme však prebehla obmena a chce to čas. Zatiaľ napríklad nevieme využiť silu Peťa Serbina. Chvíľu trvá, kým sa preorientujeme na iný systém hry. Ak však budeme trpezliví, tak tie výsledky určite prídu.“

O potenciáli mladého mužstva je presvedčený aj António Hernández. Už budúci piatok privíta Podpor Pohyb v domácej hale Nové Zámky a diváci by si mali užiť výrazne viac košických gólov.

„Chceme sa biť o elitnú štvorku a to znamená, že tímy ako sú Nové Zámky musíme porážať. S tými najlepšími chceme hrať vyrovnané partie. Prvý duel dopadol z tohto pohľadu sľubne, ale ešte sme neukázali celý potenciál. Som presvedčený o tom, že na tú prvú štvorku máme,“ dodal kapitán košického tímu.

Niké Futsal extraliga – 1. kolo:

Podpor Pohyb Košice – CopyLeaders Prievidza 1:4 (1:3)

Góly: 10. Lukáč - 2. Zaťovič, 15. Petrušič, 20. Zaťovič, 36. Petrušič

Komentáre