Košické základné školy sú už na tom s pandemickou karanténou lepšie

KošiceSpravodajstvo

Pandemická situácia v základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice sa zlepšuje. Kým v piatok 28. januára bolo v karanténe 32 percent žiakov, v stredu 2. februára bol tento počet nižší približne o polovicu.

Foto
Tento týždeň museli z prevádzkových dôvodov uzavrieť ZŠ Kežmarská 30 a ZŠ Starozagorská, ako aj niektoré školské jedálne, ktoré zväčša otvoria od budúceho týždňa. V súčasnosti má najviac žiakov ochorenie COVID-19 v ZŠ Družicová, kde evidujú 25 infikovaných. (Ilustračná fotografia) / TASR

„V základných školách (ZŠ) v meste je momentálne 134 tried, ktorých žiaci museli prejsť z prezenčnej na dištančnú výučbu, respektíve kombinovanú formu vzdelávania. V stredu (2.2.) sme mali na dištančnom vzdelávaní takmer 2 400 žiakov, čo predstavuje necelých 15 percent všetkých detí, ktoré navštevujú naše základné školy. Čiastočne to súvisí aj so zmenou dĺžky povinnej karantény pri kontakte s infikovaným žiakom, respektíve pedagógom, ktorá pred týždňom klesla z desiatich na päť dní,“ skonštatovala vedúca oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková.

Tento týždeň museli z prevádzkových dôvodov uzavrieť ZŠ Kežmarská 30 a ZŠ Starozagorská, ako aj niektoré školské jedálne, ktoré zväčša otvoria od budúceho týždňa. V súčasnosti má najviac žiakov ochorenie COVID-19 v ZŠ Družicová, kde evidujú 25 infikovaných. V ZŠ Laca Novomeského je k strede 23 pozitívne testovaných žiakov a dvaja pedagógovia. V ZŠ Fábryho vyšli pozitívne testy na toto ochorenie 17 žiakom. V klasickom režime v súčasnosti fungujú tri z 34 ZŠ, a to na Bruselskej, Polianskej a Želiarskej ulici.

Zdroj: TASR

Komentáre