Košickému Nessu sa i naďalej darí rásť

KošicePR INFO

Spoločnosť za 16 rokov svojej pôsobnosti dosiahla viacero úspechov.

Spoločnosť Ness Košice je najväčším zamestnávateľom v oblasti softvérového inžinierstva v regióne, kde pôsobí už 16 rokov. V tomto roku sa košickému Nessu podarilo pokoriť métu 600 zamestnancov. Na otázky týkajúce sa rastu a plánov spoločnosti nám odpovedala Zuzana Želinská, konateľka a zároveň prevádzková a finančná riaditeľka spoločnosti. 

Vašej spoločnosti sa darí rásť už niekoľko rokov po sebe. Čomu pripisujete tento úspech?

Za všetky naše úspechy vďačíme predovšetkým našim zamestnancom, ktorí dlhodobo odvádzajú špičkovú prácu a patria k svetovej elite. Vďaka spokojnosti našich zákazníkov sa nám podarilo získať a udržať dlhodobé projekty pre atraktívnych zákazníkov. Tí patria medzi lídrov v oblastiach ako financie, big data, IoT, médiá, smart riešenia pre dopravu a pod. Veľký podiel na našom raste majú okrem nových klientov aj ďalšie pracovné pozície na už existujúcich projektoch. Aktuálne máme otvorených viac ako 70 pozícií. 

Samozrejme, spoločnosť sa snaží pre svojich zamestnancov vytvárať čo najlepšie podmienky, či už ide o portfólio rôznych zamestnaneckých benefitov, školenia, konferencie, alebo početné firemné akcie, ktoré sa stali súčasťou našej firemnej kultúry. V neposlednom rade je to aj zrejme najmodernejší office priestor v centre mesta.

Oslávili ste dosiahnutie méty 600 zamestnancov nejako špeciálne?

Určite áno. Snažíme sa všetky naše spoločné úspechy vždy patrične a spolu osláviť. Okrem aktivít pre zamestnancov sme do osláv zapojili aj neziskový sektor, kde postupne a v rámci možností podporujeme vybrané neziskové organizácie šekom na 600 eur. Aj keď niektoré naše aktivity prekazili COVID opatrenia, sme radi, že sme pre zamestnancov a ich deti mohli zrealizovať tradičný letný 7-týždňový denný tábor pod názvom Ness Summer Club. Spoločne sme sa stretli aj v rámci celofiremného podujatia Ness Family Day

Foto
Zuzana Želinská získala viacero prestížnych ocenení / Ness

Ness Košice je možné registrovať z rôznych aktivít spoločenskej zodpovednosti. Môžete nám priblížiť, ktoré to sú?

Ness a Nessáci sa snažia byť naozaj aktívni a nápomocní. Podporujeme vzdelávanie na stredných i vysokých školách, sme zlatým partnerom Technickej univerzity. Dlhodobo finančne a materiálne podporujeme neziskové a charitatívne organizácie, športovanie mládeže, inklúziu znevýhodnených ľudí a pod. Sme hrdí na program Ness Košiciam, v rámci ktorého vyvíjajú Nessáci webové a mobilné aplikácie pre neziskové a pre komunitu dôležité organizácie, a to aj v oblasti kultúry, športu a infraštruktúry. Sme IT partnerom mesta v oblasti športu a hlavným IT partnerom HC Košice. V týchto aktivitách plánujeme pokračovať i naďalej, keďže CSR aktivity sú dôležitou súčasťou našej firemnej kultúry a identity.

Zrejme aj tieto aktivity, no, samozrejme, tvrdá práca a výsledky aj z iných vašich iniciatív sa pretavili aj do rôznych ocenení. No a okrem tých firemných sa dostalo aj niekoľko pôct vám osobne. V roku 2015 ste boli v ankete magazínu Trend zvolená za Finančnú riaditeľku roka, o rok neskôr zasa Košičankou roka. V roku 2019 vám udelili aj Čestnú cenu predsedu KSK za kvalitnú prácu na rozvoji podnikateľského prostredia a podporu charitatívnych projektov v Košickom kraji. Ďalšia nominácia prichádza aj v tomto roku, kedy ste boli nominovaná a následne postúpili do finále ankety Slovenka roka 2021 týždenníka Slovenka a Slovenského národného divadla pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Ako vnímate tieto ocenenia?

Za všetky tieto ocenenia som, samozrejme, vďačná, zakaždým boli pre mňa obrovským prekvapením a zadosťučinením za všetky tie roky driny. Dovolím si však tvrdiť, že to nie je len o mne, vždy mám okolo seba skvelých ľudí. Či už sú to tímy, alebo jednotlivci zo súkromného i pracovného života, som im veľmi vďačná. Snažím sa odovzdávať im to, čo posúva nás všetkých i firmu vpred a som, samozrejme, vďačná aj ja im za to, čo odovzdávajú oni mne, pretože jeden bez druhého by sme takéto výsledky nedosahovali. Ďakujem taktiež všetkým organizátorom týchto ankiet, keďže je to neľahká činnosť, ktorou ukazujú príbehy rôznych ľudí a možno nimi inšpirujú aj druhých. 

Komentáre