Košickí bejzbalisti štartujú novú sezónu aj s japonskou posilou

KošiceŠport

Aj v roku 2023 budú mať Košice družstvo v najvyššej bejzbalovej lige – SBL. V ostatných dvoch sezónach im len veľmi tesne ušla účasť v play-off, čo sa pokúsia napraviť už v najbližších mesiacoch v konkurencii ambicióznych západoslovenských družstiev.

Foto
Košičania pokračujú vo svojom bejzbalovom sne / foto archív Akademik Košice

„Formát ligy ostáva rovnaký, ako minulý rok. Po základnej časti sa liga rozdelí na vrchnú a spodnú štvorku, kde budú prebiehať boje o vyraďovačku. Dostať sa do top štvorky ale bude tento rok naozaj ťažké, výrazne posilňuje káder Skalica aj Jelka, na slabý tím budete v tohtoročnej SBL čakať márne. Ak chceme pomýšľať nad vysokým umiestnením, budeme musieť prekvapiť aj u najsilnejších. Apollo Bratislava bude chcieť získať desiaty titul v rade, Angels Trnava hrá výborne a nastúpi aj s tímom do 23 rokov, ťaží z výbornej práce s mládežou. Našou výhodou je určite dravosť, energia a tímový duch“, približuje hrajúci manažér Košíc Max Martin.

Napriek čoraz ťažšej konkurencii nemajú košickí bejzbalisti malé ambície. Predsezónna príprava sa pomaly dostáva do jarnej fázy, kde Košičania vycestujú do Maďarska na prípravné stretnutia s Debrecínom, ktorý preverí ich formu pred začiatkom ligy. Z bratislavského tímu navyše prichádza na východ posila, ktorá má pomôcť najmä obrane, konkrétne na prvej méte. Prvométar japonskej národnosti Jun Shinohara odohral v minulej sezóne 8 zápasov za Béčko Apolla Bratislava.

Viac o mužskom družstve prezradil Max Martin: „Od reštartu bejzbalu v Košiciach ubehli už 4 roky a mladí hráči, ktorí začali spolu s obnovením družstva, sú dnes už plnohodnotnou súčasťou tímu v každom zápase. Okrem mladíkov sa budeme spoliehať na skúsenosti, ktoré na nadhode ponúkajú napríklad Michal Podracký a Oliver Pentek, ktorí vybojovali v minulých sezónach tie najcennejšie víťazstvá. Tímu veľmi pomáhajú aj hráči pripravujúci sa v Česku, ktoré je bejzbalovo na oveľa vyššej úrovni.“

Bejzbalový tím Akademik Košice v tomto roku začína pracovať aj s mládežou. V kategóriách do 10 a 12 rokov sa plánuje zúčastniť turnajov v Debrecíne aj na západe Slovenska.  O týchto kategóriách sme sa rozprávali s trénerom mládeže Jakubom Brnom: „Veľmi ma teší obnovenie detských kategórií. Na rozdiel od mužov, deti majú v Košiciach vyhovujúce ihrisko a tak verím, že čoskoro budeme hrať zápasy v detských kategóriách aj na domácej pôde za podpory rodičov a fanúšikov. Rozvoj mládeže je pre dlhodobý pokrok úplne nevyhnutný a som rád, že môžeme do bejzbalovej rodiny opäť vítať nové talenty.“

Komentáre