Košickí nohejbalisti pokračujú v dominancii, v Belej nad Cirochou zviditeľňujú obec

KošiceŠport

Nohejbalisti KAC Jednota Košice pokračujú v dominancii z predošlých rokov a v aktuálnej sezóne Slovenskej národnej ligy ešte nestratili ani bod. Po víťazstvách 6:1 v Humennom a 5:2 v Zalužiciach uspeli aj vo svojom prvom domácom stretnutí. Súpera z Belej nad Cirochou zdolali presvedčivo 6:1, keď neuspeli jedine v záverečnom stretnutí dvojíc.

Foto
Zápas medzi KAC a Belou nad Cirochou ponúkol krásne nohejbalové výmeny / KOŠICE ONLINE

„Zápas sme chceli uchopiť do vlastných rúk hneď od úvodu a to sa nám podarilo. Vyhrali sme prvé trojice i dvojice, mužstvo sa dostalo do pohody. Potom sme už predvádzali celkom peknú hru,“ pochválil svoj tím smečiar KAC Ján Brutovský.

Viacnásobný majster sveta vypomáha svojmu klubu aj po funkcionárskej stránke a pomáha k udržaniu lesku košického nohejbalu. S doterajším priebehom ligovej sezóny môže byť spokojný. „Zatiaľ máme v tabuľke plný počet bodov a verím, že nám to takto vydrží. Základom je však postúpiť do play-off z prvej priečky. Tam nás totiž čakajú väčšie výzvy. Na západe sú silné tímy Slovan Bratislava, Trnava, Vinodol či Nitra.“

Slovenský nohejbal v posledných rokoch iba spomína na časy svojej najväčšej slávy. Nové vedenie asociácie sa však snaží o rozširovanie základne a aktuálne zloženie 1. ligy je celkom košaté.

Teší ma, že sa liga pekne rozšírila. Na západe máme päť klubov, na východe a na strednom Slovensku máme štyri tímy. Trinásť klubov v lige už predstavuje slušnú základňu,“ skonštatoval Brutovský.

Galéria k článku

V tomto smere odvádzajú výbornú prácu aj v Belej nad Cirochou. V Košiciach im síce ruže nekvitli, no v predošlom kole zdolali Zalužice 4:3.

„My sme stále mladý klub, ktorý má osem rokov a pod týmto názvom fungujeme tri roky. Pracujeme aj s mládežou na škole a venujeme sa tomu aj na telesnej výchove. Nohejbal máme radi a snažíme sa to dostať na vyššiu úroveň,“ poznamenal hrajúci vedúci mužstva Štefan Dunaj.

Prehru na palubovke majstrovského celku prijal reálnou optikou. „Nech už sú Košice v akejkoľvek zostave, ide o mnohonásobného majstra a hrá sa proti nim vždy veľmi ťažko. Teší ma, že sme ich potrápili a v poslednom zápase sme vyhrali. Chceli sme získať aspoň bodík, ale ukázali svoju kvalitu.“

Pre klub z Belej nad Cirochou je úspech aj to, že má tím pôsobiaci v najvyššej slovenskej súťaži. Z pohľadu obce tak ide o šport číslo 1.

„Berieme to presne tak. Tento šport bohužiaľ nemá také bohaté zastúpenie v ligových súťažiach ako je tomu v prípade iných športov, pre nás je to však aspoň šanca zviditeľniť našu obec. Snažíme sa napredovať tak, aby sme jej robili dobré meno,“ vyslovil sa Dunaj.

A ktovie? Jedného dňa sa možno dostane niekto z Belej až do slovenskej reprezentácie. „Robíme preto všetko, čo je v našich silách. Nemáme nejaké veľké oči, ale snahou je práve výchova mladých chlapcov, z ktorých by mohli vyrásť aj nejakí reprezentanti. Všetko je to o tréningu a poctivej práci,“ zdôraznil Štefan Dunaj.

Spomínaná reprezentácia Slovenska absolvovala minulý mesiac sústredenie, ktoré malo pôvodne slúžiť ako príprava na majstrovstvá sveta.

„Bohužiaľ, majstrovstvá sveta boli pre COVID zrušené,“ povzdychol si Ján Brutovský. „Sústredíme sa teda hlavne na víťazstvo v lige a určite by sme sa radi zúčastnili aspoň niekoľkých medzinárodných turnajov.“

3. kolo SNL:

NO KAC Jednota Košice – NK Belá nad Cirochou 6:1

Zostavy:
KAC: M. Hulín, Brutovský, Ňaršanský, Gálus
Belá nad Cirochou: Dunaj, Pomykal, Daňo, Gnip, Orszagh

Autor: PETER JESENSKÝ

Komentáre