Košickí nohejbalisti vyzbrojili, čaká ich boj o Svetový pohár

KošiceŠport

Na domácej scéne kraľujú nohejbalisti KAC Košice už niekoľko rokov, no k tomu, aby napodobnili veľké úspechy zaniknutého DPMK Košice, potrebujú preraziť aj na medzinárodnej scéne. Šancu na to dostanú už počas tohto víkendu počas Svetového pohára v Modřiciach.

Foto
Tím KAC Košice je pripravený na turnaj roka / KOŠICE ONLINE

„Ide o náš sezónny vrchol a dá sa povedať, že to bude doposiaľ najvýznamnejší turnaj klubu KAC Košice,“ zdôraznil smečiar a kapitán tímu Ján Brutovský. Hlavný favorit turnaja je podľa neho jasný. „Modřice sú českým majstrom a doma budú veľmi silní. Na pohár si však brúsia zuby aj francúzsky Nantes, rumunský Kluž či maďarský Balaton. Víťazné ambície máme samozrejme aj my.“

Sebavedomie Košičanov zvyšuje návrat známych mien. Po rokoch strávených v kvalitnej českej extralige si žlto-modrý dres opäť oblečú okrem Brutovského aj ďalší slovenskí reprezentanti.

„Dovolím si povedať, že máme historický najlepší tím. Po rokoch sa k nám vrátili Laco Stupák a Braňo Rodman. Dôležitý je aj fakt, že trénermi sú legendy Ladislav Bertko s Richardom Makarom. Okrem toho máme v tíme aj reprezentantov bratov Hulínovcov. Mužstvo je teda naozaj silné a našim cieľom tak bude zisk prvého miesta,“ zdupľoval reprezentačný smečiar, ktorý už v minulosti získal Svetový pohár dvakrát. Premiérovo sa mu to podarilo ešte vo farbách DPMK Košice, prvenstvo v najprestížnejšej klubovej súťaži sveta si zopakoval aj počas svojho pôsobenia vo Vsetíne. „Bolo by krásne vyhrať to tretíkrát s tretím odlišným klubom. Šance na to sú a chuť celého tímu je veľká. Verím teda, že budeme úspešní.“

Foto
Ján Brutovský počas smeču na sieti / KOŠICE ONLINE

Košičania sa na Svetový pohár pripravujú už takmer rok. „Prispôsobili sme tomu skladbu mužstva, zrealizovali sme sériu sústredení. Snažili sme sa zohrať a popri pôsobení v extralige sme ladili formu smerom ku Svetovému poháru. V príprave sme teda urobili všetko, čo bolo v našich silách. Teraz to už len pretaviť do výkonov v sobotu a v nedeľu,“ uzavrel Ján Brutovský.

Komentáre