Košickí plavci zažili špeciálny lov kaprov. Štedrovečerné ryby chytali v bazéne (FOTO, VIDEO)

KošiceŠport

Mladí športovci z košického klubu plávania ŠKP zažili v pondelok podvečer špeciálny predvianočný tréning. Vyše sedemdesiat detí tentoraz nezvádzalo v bazéne mestskej krytej plavárne súboje s časom, ale ich úlohou bolo chytiť vypustených živých kaprov.

Foto
Deti si lov kaprov poriadne užili / KOŠICE ONLINE

„Bolo to skvelé. Kapor nás poriadne popreháňal, ale napokon nemal šancu. Máme totiž natrénované. Nemal šancu, pôjde na večeru,“ pousmial sa úspešný lovec kapra z radov ŠKP a šťastím žiarili aj jeho mladšie kamarátky. „Chytili sme ho spolu a tak sa o kapra podelíme. Párkrát sa nám vyšmykol, ale napokon sa ho podarilo dostať na breh. Uvidíme, čo s ním urobíme, ale ja by som ho pustila do rieky. Nech si pláva tam.“

Lov kapra v bazéne košickej mestskej krytej plavárne nepredstavuje žiadny módny výstrelok, ale pokračovanie bradatej tradície.

Ja osobne som pri love kapra v bazéne už viac ako tridsať rokov, ale náš šéftréner Juraj Skála by zrejme potvrdil, že táto tradícia vznikla už pri založení nášho klubu. A ten oslavuje už 62 rokov činnosti. Výnimkou bol asi len minulý rok, keď sme tu mali pandémiu a odstávku bazéna,“ prezradil nám tréner plaveckého klubu ŠKP Radoslav Sabol.

Galéria k článku

Do bazéna postupne vypustili viacerých kaprov, pričom každého z nich chytala skupinka detí v inom vekovom rozmedzí.

„Tento rok máme našťastie veľmi veľa detí. Zišlo sa ich tu vyše sedemdesiat a tak sme to rozdelili na skupinky. Každá si chytila svojho kapra a toho posledného chytali všetci. Hlavne prvý kapor bol veľmi živý a len druhýkrát v histórii sa nám stalo, že sa mu podarilo uplávať až do veľkého bazéna. Deti to teda mali potom ešte ťažšie, ale zvládli to,“ pousmial sa košický tréner.

Výber čulých kaprov mala tento rok na starosti trénerka Zuzana Binar Mimovičová, ktorej asistovali odborníci zo Slovenského rybárskeho zväzu.

„Doniesli skvelých kaprov a každý šťastný lovec si teraz toho svojho môže odniesť domov na štedrovečerný stôl,“ poznamenal na margo osudu ulovených rýb R. Sabol.

Netradičný tréning urobil bodku za rokom 2022, ktorý bol z pohľadu ŠKP veľmi úspešný.

„Deti v každej kategórii si počas tohto roka vyplávali fúrik medailí, ak nie dva. Po pandémii si schuti zaslúžili a prakticky v každej kategórii máme majstrov Slovenska. Bol to teda veľmi úspešný rok a bodaj by to takto vyzeralo stále. Plavci si teraz oddýchnu počas sviatkov a z pohľadu jedla im dávame voľnú roku. Už v januári nás totiž čaká sústredenie na bežkách a prípadne kilá navyše teda zhodíme veľmi rýchlo,“ uzavrel s úsmevom Radoslav Sabol.

Komentáre