Košickí trhovníci sa stretávajú s množstvom ľudí. Sú zaočkovaní alebo sa chodia pravidelne testovať?

KošiceKoronavírus

Nevťahujú sa na nich žiadne špecifické pravidlá.

Trhovníci ponúkajú bohatý sezónny sortiment domácich produktov na viacerých miestach v Košiciach. Zaujímalo nás, ako sú kontrolovaní, respektíve, či sú zaočkovaní proti koronavírusu, alebo sa chodia pravidelne testovať, keďže denno-denne prichádzajú do kontaktu s veľkým množstvom ľudí. Úrad verejného zdravotníctva nám potvrdil, že na trhovníkov sa nevzťahujú žiadne špecifické pravidlá. Trhovisko na Terase je otvorené už od 7.00 hod.

Foto
Trhovníci ponúkajú bohatý sezónny sortiment domácich produktov aj na Terase / TV KOŠICE

„Keďže sa Košice nachádzajú v prvom stupni ostražitosti, teda v žltom pásme, platia pre trhovisko rovnaké podmienky ako pre predajne. Trhovníci majú mať prekryté horné dýchacie cesty a pripravenú dezinfekciu rúk. Trhovníkov nepodrobujeme žiadnej kontrole, či sú zaočkovaní, alebo majú negatívny test, pretože nám to neumožňuje ani nenariaďuje žiadne aktuálne platné opatrenie kompetentných orgánov,“ uviedol pre Rádio Košice starosta mestskej časti Košice – Západ Marcel Vrchota.

Rovnako to platí aj pre trhovníkov na Juhu či v Starom Meste, väčšina z nich nám ale potvrdila, že už absolvovali vakcináciu. Košičania sa zhodli na tom, že trhovníci by mali byť zaočkovaní.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre