Košickí volejbalisti uchmatli Prešovu prvý bod

KošiceŠport

Volejbalisti prešovského Miradu pricestovali do košickej haly Hotelovej akadémie s vizitkou stopercentného tímu, ktorý nestratil v úvodných ôsmich zápasoch sezóny ani jediný bod. Šarišania si svoju neporaziteľnosť udržali aj po východniarskom derby, no tentoraz mali na mále a uspeli až po tajbrejku.

Foto
Miroslav Jakubov a jeho smeč / KOŠICE ONLINE

„Stratili sme síce prvý bod, ale chýbal nám náš líder Martin Sopko a musím priznať aj výborný výkon kolegu hasiča Mira Jakubova. Ukázal, že je stále kvalitný a servisom ich potiahol,“ vyslovil sa po víťazstve 3:2 Ivo Mikovčík. K výhre Prešova dopomohol 15 bodmi. „Vyhrali sme v špecifickej košickej hale a sme teda spokojní. Od úvodu sme to mali našliapnuté výborne, ale potom prišli mentálne kolízie a museli sme poriadne bojovať.“

Spomínaný smečiar Miroslav Jakubov ocenil vysokú kvalitu a dramatičnosť tradičného derby krajských miest.

„Bol to výborný zápas. Začali sme veľmi zle, ale v druhom sete sme sa nakopli servisom a bol to boj o každú loptu. V závere chýbal kúsok šťastia, ale musíme ďalej pracovať a dúfať, že to príde. Po tom dlhom voľne spôsobenom koronavírusu sa do toho dostávame postupne a ešte stále nie sme stopercentne zohratí. Potrebujeme ešte popracovať na fyzičke a potom to bude určite ešte lepšie,“ zamyslel sa Jakubov.

Galéria k článku

Košičania opäť raz dokázali, že hoci sú v tabuľke až na šiestej pozícii, v prípade kvalitného výkonu môžu hrať rovnocennú partiu s každým. Aj so suverénnym lídrom tabuľky.

„Majú nesmierne vyrovnanú lavičku. V tomto zápase im vypadol Martin Sopko, ale aj tak podali silný výkon. Ako tím sme však zabrali aj my a bol to naozaj veľmi pekný zápas. Ak by mohli byť v hale diváci, tak by si to určite užili,“ zdôraznil M. Jakubov. Ako ďalej pridal, žiadna domáca prehra neteší, no po takomto výkone sa dá vstrebať ľahšie. „Chceli sme  vyhrať a hoci to nevyšlo, Prešov to nemal ľahké. Aj ďalším súperom sme preto ukázali, že doma nebudeme predávať kožu lacno.“

„Dopravárov“ teraz čaká cesta do Myjavy, s ktorou prehrali v polovici novembra doma hladko 0:3.

„Myjava bude favoritom. Už od prípravy hrá dobre a zohrato. My tam môžeme iba prekvapiť a bude to veľký boj. Ak by sme tam neodovzdali maximum, tak by to bola nakladačka,“ poznamenal Jakubov.

Prešovčania sa v ďalšom kole vydajú na cestu do Bratislavy a podľa Mikovčíka bude cieľ jasný. „My nemáme iný cieľ, než vyhrať všetky zápasy do konca sezóny. Je to možno neskromné, ale to je naša ambícia. Ako tím si veríme. Poznáme sa už dlhšiu dobu a tie vzťahy v rámci tímu sú korením nášho volejbalu. Veľmi dôležité korenie.“

 

9. kolo extraligy mužov
VK KDS ŠPORT KOŠICE - VK MIRAD UNIPO PREŠOV 2:3 (-16, 25, -20, 23, -10)
Rozhodovali: Höger a Mil. Smolko, bez divákov.

Košice: Goč 3, Ondruš 0, Kríž 5, Lamanec 28, M. Sopko ml. 10, Pizur 7, liberá Kurej a Marčok (Smolej 9, J. Hriňák 0, Machovec 0, Jakubov 9). Tréner: R. Vlkolinský.
Prešov: Macko 8, P. Porubský 3, Ščerba 15, Mikovčík 15, Szarek 32, Hudák 14, libero T. Lampart (Suchanič 0, Velička 0, V. Rzyman 0). Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: Patrik Lamanec (Košice) - Ivo Mikovčík (Prešov)

Komentáre