Program bude obohatený o novinky.
Na oblohe nad metropolou východu sa od stredy (14.5.) po 28-krát objavia balóny rôznych veľkostí, tvarov a farieb. Balónová fiesta Košice má až do nedele (18.5.) pripravený tradičný program obohatený o novinky.
„Novinky v programe sa tento rok týkajú predovšetkým divákov. Napríklad, v tomto roku sa na fieste zúčastnia až tri balóny špeciálneho tvaru, teda Košičanom dobre známy domáci klaun Bruno, už známy gepard Hugo, ktorý tu bol aj minulý rok a prvýkrát do Košíc príde aj žaba z Veľkej Británie. Ďalšou novinkou je aj sprievodný program pred samotným plánovaným štartom balónov, a to každé poobedie. Tohto roku budeme mať teda už od 16.30 hod. program zameraný najmä na rodiny s deťmi, ale ani dospelí sa nestratia,“ uviedla pre Rádio Košice jedna z organizátorov Martina Pástor.
Centrum Balónovej fiesty bude aj tento rok v areáli Technickej univerzity v Košiciach. Začína sa v stredu večerným štartom a posledný je ranný štart v nedeľu. Jedným z lákadiel bude nočné nafukovanie balónov v piatok (16.5.) o 21.00 hod.
Autor: RÁDIO KOŠICE