Košickú ZOO navštívilo už viac ako päť miliónov návštevníkov

KošiceZaujímavosti

V piatok a cez víkend budú mať jednotkári voľný vstup.

Košická ZOO dnes zaznamenala významný míľnik. Od svojho vzniku totiž privítala už viac ako päť miliónov návštevníkov. Zhruba na poludnie prešla jubilejne bránami zoologickej záhrady Košičanka Simona.

„Tak to si určite budem pamätať do konca svojho života. Nečakala som to, ale je to milé prekvapenie, samozrejme, takže ma to potešilo. Chceli sme si urobiť výlet a keďže sme dlho neboli v košickej ZOO, tak nám napadlo toto miesto. Pozrieť zvieratá, takisto Dinopark, urobiť si prechádzku,“ povedala Simona.

Túto nedeľu (2.7.) bude ZOO oslavovať svoje 38. narodeniny. V 80. rokoch bola skúšobne otvorená len na niekoľko dní.

„Počas tej skúšobnej prevádzky ten prvý rok zavítalo do košickej ZOO 6 500 návštevníkov. No a od roku 1986 každý rok v počte až niekoľko 10-tisíc. Na prelome milénia do ZOO začalo chodiť zhruba 100-tisíc ľudí ročne a viac,“ povedal riaditeľ ZOO Erich Kočner.

Foto
ZOO privítala už viac ako päť miliónov návštevníkov / facebook.com/ZooKosice

Pred desiatimi rokmi sa otvoril Dinopark, ktorý prispel k navýšeniu ročných čísiel návštevnosti na viac ako 200-tisíc. Počas existencie ZOO sa menilo aj miesto pôvodu klientov. Kým zo začiatku išlo len o ľudí z okolia metropoly východu, postupne sa pridávali aj návštevníci z celého Slovenska, Česka, Maďarska i Poľska.

V najbližších dňoch budú mať pri vstupe do ZOO výhodu tí, ktorý sa preukážu vynikajúcim prospechom:

„Zajtra a počas víkendu budú k nám mať jednotkári voľný vstup. Počas leta plánujeme otvoriť nový juhoamerický pavilón alebo pavilón pre oceloty stromové. V rámci toho sprístupnime nový návštevnícky priestor. Sprístupnime návštevníkom konskú Huculskú lúku, kde od založenia ZOO žijú huculské kone ako prvé zvieratá v košickej ZOO vôbec,“ doplnil Kočner.

Návštevníci sa tak môžu tešiť nielen na nové pavilóny, ale aj na doposiaľ neodhalené priestory košickej ZOO.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre