Košický dopravný podnik spúšťa Havkobus. Charitatívny projekt pomôže opusteným psom

VýchodSpravodajstvo

Dopravný podnik mesta Košice v utorok 3. novembra spúšťa pilotný charitatívny projekt, ktorým chce pomôcť štyrom útulkom na východnom Slovensku. Verejnosť sa tak môže zapojiť do zbierky pre opustené psy prostredníctvom Havkobusu. Informovala o tom hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová.

Foto
Dopravný podnik mesta Košice v utorok 3. novembra spúšťa pilotný charitatívny projekt, ktorým chce pomôcť štyrom útulkom na východnom Slovensku. / Košice Online

„Havkobus zavíta do ôsmich mestských častí (MČ) v Košiciach, vyzbiera potrebné veci a odtiaľ ich odnesie do útulkov Únia vzájomnej pomoci, Malá farma, Psy ulice a Východoslovenské labky. Záujemcovia môžu prispieť finančne aj materiálne,“ dodala hovorkyňa.

Z vecí budú zbierať napríklad psie konzervy, trvanlivé potraviny ako ryžu, cestoviny či ovsené vločky, ale aj dezinfekčné prostriedky, vôdzky, obojky, deky, vankúše, koberce, závesy, staré tričká, kabáty a iné.

Zbierka trvá každý pracovný deň do piatka 11. novembra od 15.00 do 18.00, a to postupne v Mestských častiach Nad jazerom, Sídlisko KVP, Dargovských hrdinov, Sídlisko Ťahanovce, Západ, Staré Mesto, Sever a Juh. Zoznam konkrétnych miest, kde bude Havkobus pristavený, je zverejnený na webovej stránke DPMK.

Zdroj: TASR

Komentáre