Košický futsal sa vrátil na extraligovú scénu. Debutant Vilkovský sa uviedol dvomi gólmi (FOTO)

KošiceŠport

Na tento večer čakali fanúšikovia košického futsalu roky. Konkrétne osem. Dlhé obdobie metropoly východu bez účasti v najvyššej súťaži ukončil až piatkový súboj tímu Podpor Pohyb proti Banskej Bystrici.

Foto
Radosť Michala Vilkovského po góle / KOŠICE ONLINE

Zverenci trénera Richarda Bača inkasovali svoj prvý gól v súťaži už v tretej minúte, no to ich zdravo nabudilo a o trinásť minút neskôr už viedli 3:1. Historicky prvý gól nového klubu vsietil paradoxne hráč, ktorý futsal nikdy predtým nehral – Michal Vilkovský.

„Futsal ma vždy lákal a chcel som si to vyskúšať. Celkom ma to baví a verím, že chlapcom pomôžem. Je to najvyššia súťaž a teší ma, že si môžem vyskúšať aj takúto úroveň,“ vyslovil sa futbalista momentálne obliekajúci dres piatoligovej Lokomotívy Košice. Svoju premiéru v inom športe vyšperkoval dvomi gólmi a to ešte nepremenil pokutový kop. „Na premiéru to nie je zlé, ale radšej by som bol, ak by sme vyhrali. Určite som mohol streliť aj viac gólov. Celkovo sme mali kopec šancí, ale Bystrica mala v záver dve tutovky. Je škoda, že hoci sme dali sedem gólov, napokon to bolo 5:5.“

Vilkovský tým narážal na fakt, že Košičania inkasovali v dramatickom závere až dva vlastné góly. Oba padli počas hry hostí bez brankára.

„Doplatili sme na nedostatočnú efektivitu a tento zápas najviac vystihuje neskúsenosť,“ poznamenal tréner Bačo. „V závere sme dvakrát viedli a takéto stretnutia by sme mali zvládať s víťazným koncom. Súper ukázal skúsenosti a napokon sme radi aj za remízu. Banská Bystrica si totiž išla za víťazným gólom a naši chlapci už mali trému z toho, ako to dopadne. V tej fáze nám už nefungovali hlavy tak, ako by fungovať mali.

Galéria k článku

Počas posledných štyroch minút stretnutia padli až štyri góly. Košičania sa dostali dvakrát do vedenia, no to neudržali a veľa nechýbalo, aby v samotnom závere inkasovali a šiestykrát.

„Pre divákov to bol strhujúci zápas. Nám sa remíza máli, ale faktom je, že veľké šance mali aj oni a asi je to teda spravodlivá deľba bodov,“ priznal brankár Richard Oberman. Historicky prvý zápas značky Podpor Pohyb na najvyššej úrovni vníma každopádne pozitívne. „Teší ma, že sme po rokoch ponúkli fanúšikom futsalu v tomto meste krásny ligový zápas. Boli výborní a verím, že nás nezastaví korona a v ďalších zápasoch ich bude ešte viac. Všetko to robíme pre nich a toto mesto plné futsalového talentu si najvyššiu súťaž zaslúži.“

Aj tréner Richard Bačo potlačil sklamanie zo strateného víťazstva a ocenil hlavne samotný fakt, že sa Košice vrátili na najvyššiu scénu.

„Je krásne, že sa hrá v Košiciach opäť extraligový futsal. Košice sú liahňou futsalu a v reprezentácii je množstvo našich odchovancov. Verím, že toto nie je extraliga na jednu sezónu, ale udržíme sa v nej dlhodobo. Dlhé roky pracujeme s mladými hráčmi a o budúcnosť sa teda nebojím. Vedeli sme však, že to musíme doplniť aj o skúsenejších hráčov. Zápas nám ukázal, že sme na dobrej ceste, ale máme pred sebou ešte veľa práce,“ zamyslel sa R. Bačo. V otázke sezónnych cieľov je nateraz opatrný. „Zatiaľ neviem reálne zhodnotiť,  na čo máme. Aj v tomto zápase sme videli, že môžeme vyhrávať i prehrávať. Lučenec by mal byť na čele a za ním to bude vyrovnané. Zabojujeme o play-off, ale sme nováčik a boríme sa s nedostatkom skúseností.“

Foto
Ani táto šanca Hernandéza sa neskončila gólovou radosťou / KOŠICE ONLINE

Podľa Michala Vilkovského nemienia byť Košičania v lige iba do počtu a o prvé víťazstvo zabojujú už o týždeň na palubovke Levíc. „Tím je vyskladaný slušne a do každého zápasu pôjdeme s víťaznými ambíciami.“

Futsalová extraliga – 1. kolo

Podpor pohyb Košice – MIBA Banská Bystrica 5:5 (3:2)

Góly: 5. Vilkovský, 11. Kuruc, 16. Korček, 36. Korček, 39. Vilkovský - 3. Konder, 20. Čief, 24. Kyjovský, 38. Belaník, 39. Sasák (vlastný)

Komentáre