Košický kraj pozýva na Slafkovského štít, spropagovať chce neznáme lokality

VýchodZaujímavosti

Nová atrakcia je pomenovaná po úspešnom košickom rodákovi.

Jedným z lákadiel v rámci tohtoročnej letnej turistickej kampane je výstup na Slafkovského štít na okraji metropoly východu. Atrakcia pomenovaná po hokejistovi Jurajovi Slafkovskom ponúka aj jeho bucket list, zoznam miest, ktoré pri spoznávaní kraja odporúča navštíviť.

Známy hokejista je zároveň tvárou tohtoročnej kampane. Termín Slafkovského sedmička odkazuje na miesta, ktoré on sám v rámci kraja rád navštevuje.

Tohtoročná kampaň Košického kraja nadväzuje na vlaňajšiu, ktorej cieľom bolo spropagovať menej známe lokality nepoznačené masovým turizmom. Cieľom je ukázať, že príjemná dovolenka má priniesť predovšetkým autentické zážitky.

„Počas leta preto pozývame na vôbec prvý výstup na Slafkovského štít v Košickom kraji. Turisti nájdu na Červenom brehu novú atrakciu, špeciálnu tabuľu, ktorá nesie dočasne takúto prezývku,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Foto
Nová atrakcia je pomenovaná po úspešnom hokejistovi / KOŠICE ONLINE

„Pre návštevníkov a milovníkov kuriozít je nová atrakcia jedinečnou príležitosťou na získanie vtipnej fotky a netradičného zážitku,“ doplnila výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Svoje odporúčania na zaujímavé miesta spolu s úlohami pre turistov zostavili do bucket listov aj niekoľkí známi influenceri.

 

Zdroj: TASR

Komentáre