Košický magistrát odmieta tvrdenia Lörinca o VVS

KošiceSpravodajstvo

V predstavenstve chce mať svojho člena.

Mesto Košice uviedlo, že sa ohradzuje voči tvrdeniam mestského poslanca Ladislava Lörinca, ktoré súvisia s jeho pôsobením v predstavenstve Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS).

Lörinc sa vzdal tejto funkcie a zdôvodňoval to aj tým, že vedenie mesta ho v rokovaniach s vodárňami dlhodobo obchádzalo. Mesto však tvrdí, že vzájomnú komunikáciu neignorovalo.

„Opakovane sme ho vyzývali na riadne informovanie akcionára, teda mesta Košice, napríklad listom z 26. mája, kde sme ho vyzvali na spracovanie správy pre akcionára z členstva v riadiacom orgáne obchodnej spoločnosti VVS. Namiesto konkrétnych informácií sme dostali hmlistú odpoveď o mlčanlivosti a utajovaných dokumentoch a skutočnostiach vo VVS,“ reagoval magistrát.

Mesto uviedlo, že mu záleží na tom, aby ako najväčší akcionár VVS, malo svojho člena v predstavenstve.         

Foto
Mesto odmieta tvrdenia Lörinca / Mesto Košice

Lörinc na tohtotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva oznámil, že sa vzdáva funkcie člena predstavenstva vo VVS. Argumentoval tým, že v rámci zákonnej povinnosti musel ku každému akcionárovi pristupovať rovnako, no zastupiteľstvo vnímalo, že je nominantom mesta.

„Bol som medzi dvoma mlynskými kameňmi,“ povedal Lörinc s tým, že sa tiež nestotožňuje s niektorými vecami, ktoré sú za hranicami jeho hodnôt.

Zároveň sa vzdal funkcie člena mestskej rady.

 

Zdroj: TASR

Komentáre