Košický zlatý poklad vyhral Adrián Ondov so skladbou Negatíva

KošiceKultúra

O výsledku rozhodovala porota v zložení Igor Timko, Peter Bič, Viktória Vargová, Juraj Vančík, Jindřich Bardon, Richard Jajcay a riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.

Adrián Ondov s vlastnou skladbou Negatíva sa dnes večer stal víťazom 33. ročníka populárnej autorskej pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad. Za víťazstvo získal prémiu 1000 eur a možnosť nahratia víťaznej piesne v profesionálnom štúdiu RTVS.

Druhé miesto dnes večer v košickom Kulturparku získala skupina z Michaloviec, ktorá si hovorí Ladies & Genitals, s piesňou Sladké časy mám pred sebou od autorov Jordána Doriča a Milana Hredzáka. Ako cenu si odnáša prémiu 750 eur. Na treťom mieste skončila bratislavská skupina Catharsic s piesňou Miesto, kde spala láska autorov Vladimíra Bisa a Adama Váryho. Zároveň získali prémiu 500 eur.

Adrián Ondov zo Spišskej Novej Vsi má 18 rokov, je študentom bilingválneho Gymnázia Javorová v Spišskej Novej Vsi so zameraním na anglický jazyk. Prvýkrát zažil veľkú slávu, keď zaznelo jeho meno. "Bol to šok, našťastie netrval dlho, potom sme si to už začali všetci uvedomovať, že sa to naozaj deje a že sme o maličké percento boli lepší ako ostatní. Musím povedať, že aj ostatné kapely a jednotlivci boli perfektní. Hlavne sme radi, že s takouto konkurenciou sme uspeli práve my," uviedol víťaz.

Foto
víťazom 33. ročníka Košického zlatého pokladu sa stal študent bilingválneho gymnázia Adrián Ondov / youtube.com

O výsledku finálovej dvanástky rozhodovala porota v zložení Igor Timko, Peter Bič, Viktória Vargová, Juraj Vančík, Jindřich Bardon, Richard Jajcay a riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy. V súťaži bolo spolu 140 skladieb, z ktorých o šestici finalistov rozhodla výberová komisia a druhú šesticu vybrali prostredníctvom SMS hlasovania.

Prvý ročník Košického zlatého pokladu sa uskutočnil v roku 1980. Od svojho vzniku vytvára priestor na prezentáciu a propagáciu tvorby mladým autorom a interpretom pôvodnej slovenskej populárnej hudby. V priebehu predchádzajúcich ročníkov zaznelo celkovo 349 nových slovenských piesní. Tu urobili prvé kroky dnes veľmi známi interpreti Beáta Dubasová, Peter Nagy, Peter Cmorik, Ivo Bič, Lukáš Adamec či skupiny Mukatado, Nocadeň a No Name.

 

Zdroj: TASR

Komentáre