Košických futbalistov ohúril komplex v Miškovci, v súboji s béčkom DVTK dominovali (FOTO)

KošiceŠport

Športová streda sa niesla v duchu športového merania síl medzi Košicami a Miškovcom. Zatiaľ čo hokejisti na ľade DVTK neuspeli (2:3), futbalisti FC Košice mali v súboji proti B-tímu Diósgyőri VTK jednoznačne navrch.

Foto
Košičania mali v Miškovci herne i výsledkovo navrch / KOŠICE ONLINE

Hneď na úvod ohúril košickú výpravu nádherný športový komplex. Jeho dominantou je moderný štadión pre 15 000 divákov, ktorý spĺňa tie najvyššie kritéria. V jeho bezprostrednom okolí sa nachádza šesť ihrísk, z ktorých štyri sú pokryté umelou trávou a nechýbajú ani ďalšie ihriská na nohejbal či plážový futbal a volejbal. Jednoducho, raj všetkých športovcov.

„Treba zapáliť sviečku do okna a modliť sa, aby raz niečo také vyrástlo aj u nás v Košiciach,“ pousmial sa tréner FC Košice Marek Fabuľa pri pohľade na dokonalé podmienky u našich južných susedov.

O takomto športovom komplexe môžeme iba snívať, no samotný zápas ukázal, že aj v horších podmienkach môžu vyrásť dobrí futbalisti. Košičania hrali počas väčšiny zápasu proti mladému súperovi na jednu bránku a v rámci víťazstva 3:0 ponúkli aj festival zahodených šancí.

„Pre nás to bolo príjemné spestrenie prípravy. Chlapi urobili ďalší krok dopredu. Za víťazstvo sme radi, aj keď je škoda nepremenených šancí. Naďalej budeme pracovať na zlepšovaní,“ rozhovoril sa košický tréner.

Galéria k článku

Do streleckej listiny sa konečne zapísal aj kolumbíjsky útočník Blandón Robinson, ktorý mal dostatok gólových príležitostí aj v predošlých dueloch.

„Teší ma to, pretože útočník potrebuje góly pre psychiku. Som preto rád, že skóroval a podporí ho to do ďalšej práce,“ vyslovil sa Fabuľa, ktorého potešil aj gól 18-ročného Branislava Pjoštu. Tomu navyše neuznal ďalší gól pre ofsajdové postavenie. Okrem neho dostali príležitosť aj viacerí ďalší mladí futbalisti, ktorí sa snažia o prienik do základnej zostavy. „Ešte im dajme čas. Je to na nich ešte skoro, veď Pjošta je s nami pár dní. Filozofiou klubu je však zapracovávať mladých do prvého tímu a každý, kto si to výkonmi v U19 zaslúži, dostane šancu. Môžem skonštatovať, že prepojenosť medzi našou juniorkou a prvým tímom je našťastie taká, že hráči po presune k seniorom nemajú problém s herným systémom. Klub je teda aj v tomto smere na správnej ceste.“

V zostave FC Košice tentoraz absentoval anglický útočník Ford, ktorého sužuje menšie zranenie kolena. „Nie je to nič vážne. Je to taká trojdňová „balkánska chrípka“. Dostal nejakú medikáciu a čoskoro bude späť,“ objasnil Marek Fabuľa, ktorý je s doterajšou zimnou prípravou spokojný.

„Teší ma, že máme vytvorené ideálne podmienky. Naposledy sme síce prehrali na Ukrajine s Minajom a potom aj s Michalovcami, no výsledky trochu klamú. Dôležité je, že pracujeme vo svojej práci a nejaké menšie šrámy sú normálnym javom. Verím, že sa dáme všetci do poriadku a na štart jari budeme ideálne pripravení,“ zaželal si Marek Fabuľa, podľa ktorého bude základná jedenástka pre druhú ligu vyselektovaná až pred samotným ostrým štartom súťaže.

Najbližší prípravný zápas odohrajú hráči FC Košice v sobotu o 10.30 vo Vranove.

Diósgyőri VTK "B" - FC Košice 0:3 (0:1)

Góly: 16. Robinson, 51. Liener, 83. Pjošta

Giertl (45. Fabini) - Matta, Kuc, Pavúk - Vancák, Ristovski, Rizie, Liener - Gáll, Robinson, Vyshnevskyi

Od 60. minúty: Fabini - Katunský, Pavúk, Lesniak - Novák, Leško, Keresteš, Karaš - Kim, Pjošta, Bavoľár

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre