Kraj aj budúci rok podporí cestovný ruch

KošiceSpravodajstvo

Vedenie očakáva, že podujatia zaujmú aj turistov mimo košického regiónu.

Košický kraj plánuje budúci rok podporiť cestovný ruch sumou 840-tisíc eur. Financie chce kraj rozdeliť pomocou výzvy, do ktorej sa môžu zapojiť podnikateľské subjekty, združenia aj obce. Zdroje majú byť určené na podporu infraštruktúry aj na realizáciu podujatí v regióne.  

„Oblastí podpory je dokopy päť v rámci tejto jednej výzvy. Výzva je už spustená online a dá sa do nej prihlásiť cez internet. V prvom rade sme sa zamerali na ekotémy, to znamená, že všetky projekty sa budú posudzovať aj z ohľadu ekoturizmu a zelených aktivít,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Foto
Tokaj je jednou z atraktívnych oblastí turizmu v košickom regióne / TASR

S výzvou bude aj naďalej pracovať krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus. Vedenie očakáva, že podujatia zaujmú aj turistov mimo košického regiónu. „Chceme podporovať menšie aj väčšie podujatia, to znamená podujatia, ktoré majú nadregionálny a nadnárodný charakter. Aj naše posledné podujatia mali rekordné účasti. Letecké dni mali 25-tisíc návštevníkov a Margecianske fajnoty mali rekordnú účasť 19-tisíc návštevníkov,“ dodal Trnka.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre