Krajina nad Košicami sa mení na rozprávkové kráľovstvo (FOTO)

KošiceTuristicKE

Počas celej sezóny sme vám servírovali tipy na zaujímavé cyklovýlety v okolí Košíc. Väčšina rekreačných cyklistov už svoje bicykle zazimovala, no tí otužilejší si teraz užívajú známe miesta v jedinečnom čarovnom prevedení.

Foto
Lajoška je v týchto dňoch čarovná / KOŠICE ONLINE

Obľúbené stredisko Jahodná a horskú chatu Lajoška na Prednej holici sme počas letných a jesenných mesiacov navštevovali pravidelne, no tieto miesta majú s príchodom mrazov a prvého snehu úplne iné čaro. 

Pravda, návšteva oboch týchto miest má momentálne trpkú príchuť. Na Jahodnej využívajú mrazivé počasie na zasneženie svahu a z toho by boli všetci lyžiari za normálnych okolností nadšení. Spustenie vlekov je však momentálne v rukách pandemickej komisie a prvotné signály veľa optimizmu nedodávajú.

Ešte smutnejšie je to momentálne na Lajoške. Tá prešla v lete veľkou rekonštrukciou a odvedený bol kusisko dobrej práce. Stavba však momentálne stojí a čaká na dofinancovanie. Duša tohto miesta - chatárka Janka Frániková, odišla za živobytím na Moravu a jej návrat je vo hviezdach. Populárne miesto turistov je tak nateraz bez života. Stále však ide miesto,  ktoré stojí za návštevu. Či už na bicykli, alebo po svojich. Ako môžete vidieť na piatkových fotografiách, teraz to stojí rozhodne za to...

Galéria k článku

Komentáre