Krajská futbalová liga narástla. Tréneri sa zhodujú: Skvelá príprava!

KošiceŠport

Projekt Krajskej futbalovej ligy bol od svojho vlaňajšieho vzniku spájaný s veľkými očakávaniami. Klubom z nižších súťaží mal umožniť možnosť zimnej prípravy na kvalitných terénoch a zabezpečiť pestrú konfrontáciu.

Foto
Oficiálne otvorenie druhého ročníka KFL / KOŠICE ONLINE

Odpoveďou na otázku úspechu či neúspechu mal byť záujem o jeho pokračovanie. Čísla hovoria jasnou rečou. Zatiaľ čo premiérový ročník absolvovalo 93 tímov, na štarte toho druhého je ich o trinásť viac.

„Som veľmi rád, že sa táto myšlienka ujala a kluby si to pochvaľujú. Ďakujem Košickému samosprávnemu kraju za pomoc pri organizácii tejto súťaže, pretože sa o niečo hrá a hráči majú navyše šancu absolvovať zimnú prípravu v kvalitných podmienkach,“ skonštatoval predseda Východoslovenského futbalového zväzu Richard Havrilla.

Do druhého ročníka KFL sa zapojí 45 tímov v pôsobnosti VsFZ a 61 tímov z Oblastných futbalových zväzov v Košickom kraji. O Zimný pohár predsedu tak v roku 2020 zabojuje celkovo 106 mužstiev.

„Som veľmi rád, že sa projekt KFL osvedčil a do druhej sezóny sa pripravilo o trinásť mužstiev viac. Celkovo tak máme už 106 klubov a aj vďaka tejto súťaži úroveň futbalu v našom kraji stúpa. Verím, že do ďalších ročníkov bude záujem stúpať ešte viac,“ vyslovil sa predseda KSK Rastislav Trnka. „Spoločne s Východoslovenským futbalovým zväzom navyše hovoríme aj o možnosti podpory výstavby ďalších ihrísk a pomôcť futbalu teda chceme po viacerých stránkach. Teší ma, že sme mohli tento druhý ročník otvoriť na novom ihrisku na Janigovej, pretože práve vznik nových ihrísk zlepšuje možnosti klubov a umožňuje im dostupnejšie tréningy a zápasy.“

Galéria k článku

O symbolický výkop do druhej sezóny Krajskej futbalovej ligy sa postarali na košickom sídlisku KVP hráči Lokomotívy Košice a FK Čaňa (5:3).

„Je to určite dobrý projekt,“ povedal nám tréner Lokomotívy Milan Miklušičák.Je jasné, že nie každý klub na východe môže mať ihrisko s umelou trávou a takto majú všetci prístup k dobrým zápasovým podmienkam. Hráme dobré zápasy a stretávame sa aj so súpermi z vyšších súťaží. My to teda jednoznačne kvitujeme.“

Podobne pozitívny postoj zaujal aj tréner treťoligovej Kalše Ľubomír Maďarik, ktorého zverenci zdolali vo svojom úvodnom súboji v rámci KFL Košickú Novú Ves 4:0.

„Aj ja túto súťaž vítam. Tento zápas proti Košickej Novej Vsi sme odohrali na ihrisku so špičkovými parametrami a pre mňa ako trénera je výborné môcť vidieť hráčov v tejto fáze sezóny v takomto zápasovom nasadení. Aj pre hráčov je lepšie hrať zápasy na kvalitnej umelej tráve, ako keby mali iba trénovať niekde na ľade a snehu,“ upozornil kormidelník Kalše.

Umelá tráva na Janigovej patrí medzi absolútnu špičku, veď ihrisko otvorili len pred pár mesiacmi a práve tento týždeň navyše osadili aj stĺpy s umelým osvetlením. K dokonalosti chýba už len avizované parkovisko a šatne pre hráčov. Tí totiž nateraz využívajú kabíny v priľahlých základných školách Janigova a Čordáková.

„Pracujeme na výstavbe vlastných šatní a dobrou správou je, že už na to máme peniaze. Chce to ešte stavebné povolenia, ale takto o rok by sa už mali chlapci prezliekať v nových priestoroch,“ prezradil Richard Havrilla, podľa ktorého je v pláne VsFZ vybudovanie podobného areálu aj v Rožňave. „Potom už budeme mať infraštrukturálne pokrytý celý Košický samosprávny kraj. Pracujeme navyše na tom, aby sme takúto súťaž rozbehli aj v Prešovskom samosprávnom kraji a víťazi by potom mohli zabojovať o titul zimného majstra Východoslovenského futbalového zväzu.“

V rámci KFL odohrajú v tomto ročníku na ihriskách s umelou trávou v Košiciach, Michalovciach, Trebišove, Spišskej Novej Vsi, Moldave a v maďarskom Sátoraljaújhely celkovo 171 zápasov. Kluby z Oblastných futbalových zväzov získali aj sadu tréningových lôpt a v lete bude KFL pokračovať turnajom pre neregistrované mužstvá.

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre