Kráľ Karol pozdravil ľudí čakajúcich na rozlúčku s Alžbetou II.

EurópaSpravodajstvo

Na mieste je rad dlhý niekoľko kilometrov.

Britský kráľ Karol III. a jeho syn princ William neohlásene pozdravili ľudí, ktorí čakajú v centre Londýna v dlhom rade, aby vzdali poctu zosnulej kráľovnej Alžbete II.

Nový monarcha a jeho nástupca podávali ľuďom ruky a rozprávali sa s nimi pri moste Lembeth Bridge. Princ zostal na mieste dlhšie ako jeho otec a v súvislosti s množstvom čakajúcich v rade povedal, že jeho stará matka by tomu nikdy neuverila.

Foto
Kráľ pozdravil ľudí a rozprával sa s nimi / TASR

Ľudia stáli v rade dlhom niekoľko kilometrov celú noc, počas ktorej teploty klesli na 7 stupňov Celzia, kým sa dostali do Westminsterskej sály, kde je vystavená rakva. Predpokladaný čas čakania popoludní bol 14 hodín.

Britský kráľ sa stretol aj s predstaviteľmi polície a záchranných zložiek, aby im poďakoval za podporu pri organizácii pohrebu Alžbety II., ktorý sa uskutoční v pondelok (19. 9.). Dopoludnia prijal veliteľov ozbrojených síl a neskôr sa stretne s premiérmi viacerých krajín, v ktorých je britský monarcha oficiálne hlavou štátu – Kanady, Austrália, Bahám, Jamajky či Nového Zélandu.

 

Zdroj: TASR

Komentáre