Krátkodobé parkovanie v Prešove bude drahšie

PrešovSpravodajstvo

Od pondelka začne v prešovskom modrom pásme platiť nový cenník jednorázového parkovania. Od začiatku mája spúšťa mesto novú verziu mobilnej aplikácie eParkio.

Foto
Od 3. mája bude v Prešove v modrej zóne krátkodobé parkovanie pre návštevníkov drahšie / TASR

Mesto Prešov od pondelka 3. mája upraví cenník krátkodobého parkovania v modrom tarifnom pásme. Cieľom je zefektívniť regulované parkovanie v širšom centre. Zároveň od začiatku mája spúšťa novú verziu mobilnej aplikácie eParkio, ktorú je potrebné aktualizovať.

„V súčasnosti môžu parkovať návštevníci v rezidentských zónach 1 a 2 v rámci modrého tarifného pásma R za jedno euro denne, respektíve za 20 centov na hodinu. V snahe zlepšiť efekt regulácie parkovania budú od 3. mája zmenené ceny pri jednorazových platbách za parkovné v modrom pásme R,“ informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Konkretizoval, že v zóne 1 to bude po novom 80 centov za každú začatú hodinu s maximálnou sadzbou 6,40 eur v čase od 8:00 do 16:00. V zóne 2 to bude po novom 50 centov za každú začatú hodinu s maximálnou sadzbou 4 eurá na deň. Rovnaká cena bude od júna platiť aj v novozavedených schválených zónach 3 a 4.

V čase od 16:00 do 8:00 budú môcť parkovať v modrom tarifnom pásme nerezidenti len ak navštívia byt, na ktorý bude vydaná parkovacia karta Návšteva zóny, o ktorú je možné požiadať cez formulár v klientskom centre.

„Môžu o ňu požiadať rezidenti a po novom aj občania s trvalým pobytom v zóne, ktorí nemusia byť držiteľom motorového vozidla. Táto karta už totiž nebude viazaná na rezidenta zóny, ale od 3. mája sa bude vydávať na konkrétny byt v danej zóne,“ vysvetlil hovorca. Parkovné je stanovené na 20 centov za hodinu s maximálnou sadzbou jedno euro na deň.

Zdroj: SITA

Komentáre