Krutá noc v Kežmarku: Mŕtvi manželia a rukojemnícka dráma

VýchodSpravodajstvo

Aktualizované 11.15 hod.

Kežmarčania majú za sebou mimoriadne tragickú noc. Hasiči v jednom z bytov na Ulici Generála Štefánika našli mŕtve telá manželského páru. Manželia zomreli pravdepodobne v dôsledku dobodania nožom. V neďalekom nákupnom centre vzápätí ich 40-ročný syn zajal rukojemníčku. Začala sa sedemhodinová dráma, akú Kežmarčania videli len v akčných filmoch.

„Spočiatku nám napadlo: asi bomba. A potom nás všetkých z Tesca vyhnali. Nečakali sme, že v Kežmarku sa niečo také môže stať. Sme z toho mimo,“ povedali nám vystrašení Kežmarčania.

Do obchodného centra vošiel tím vyjednávačov. Na zásah sa pripravilo niekoľko desiatok policajtov z rôznych útvarov. Súčinnosť poskytovali aj hasiči a záchranári. Tridsať minút po polnoci zdravotnícki záchranári vyniesli rukojemníčku a o hodinu neskôr policajti spútaného páchateľa. Podrobnosti zákroku polícia ešte nezverejnila.

Galéria k článku

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Prešove Daniel Džobanik uviedol, že podozrivému mužovi hrozí doživotie:

„Muž mal zavraždiť svojich rodičov v ich spoločnom byte a následne sa presunul do blízkeho obchodného domu. Tam zobral ako rukojemníčku 40-ročnú ženu, ktorú ohrozoval nožom a zabarikádoval sa s ňou do skladu, pričom požadoval splnenie jeho požiadaviek. Rukojemnícka dráma trvala dlhé hodiny. Na mieste zasahovali policajti Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva PZ v Prešove, policajti Okresného riaditeľstva PZ Kežmarok a ďalšie zložky Krajského riaditeľstva PZ v Prešove vrátane vyjednávačov.“

Na mieste zasahovali aj príslušníci Útvaru osobitného určenia Prezídia PZ – Lynx Commando.

„Po niekoľkých hodinách sa policajtom podarilo dostať ženu do bezpečia a páchateľa zadržať,“ doplnil Džobanik s tým, že prípad vyšetruje krajská kriminálka v Prešove.

 

Komentáre