KSK plánuje vybudovať ďalšie sklady soli

VýchodSpravodajstvo

Pribudnúť by mali v Spišskej Novej Vsi a Rožňave.

Správa ciest Košického samosprávneho kraja (KSK) v roku 2023 vybudovala nový sklad soli na cestmajsterskom obvode v Mníšku nad Hnilcom s kapacitou 360 ton. Celkové náklady boli v hodnote viac ako 200-tisíc eur. V pláne je budovanie skladov aj v ďalších strediskách.

„Dôvod je jednoduchý – týmto spôsobom šetríme prostriedky župy a tiež životné prostredie. Peniaze ušetríme na nájomnom, keďže doteraz sme na uskladnenie soli využívali prenajaté priestory. V rámci ekologického hľadiska sú nové sklady zabezpečené tak, aby nepoškodzovali životné prostredie, nedochádzalo k úniku látok do pôdy či vodných tokov. Ďalšie sklady soli plánujeme vybudovať v Spišskej Novej Vsi a Rožňave,“ povedal predseda KSK Rastislav Trnka.

Foto
Ilustračná fotografia / facebook.com/kosickykraj

Nový sklad má šírku 10,25 metrov a dĺžku 12,60 metrov. Pri strešnej konštrukcii boli použité lepené väzníky, aby sa tak dosiahla väčšia svetlá výška a šírka objektu. Sklady v Spišskej Novej Vsi a Rožňave budú väčších rozmerov a s ich výstavbou sa začne po ukončení zimnej cestárskej sezóny. V súčasnosti sa pripravuje verejné obstarávanie, celková investícia by mala byť vo výške približne 900-tisíc eur.

Komentáre