Kúzelný majáles vyvrcholí v metropole východu

KošiceKultúra

Program sa začne na Hlavnej ulici.

Posledné týždne cestovali po východe umelci, ktorých môžete poznať z podujatia Imaginácie. Cieľom jednodňových predstavení bolo prilákať ľudí na podujatie, ktoré vyvrcholí už zajtra (26.5.) a v sobotu (27.5.) v metropole východu. Do Košíc sa totiž vracia Kúzelný majáles. Organizátorka Ľubica Blaškovičová pre Rádio Košice uviedla, že program sa začne oba dni o 19.00 hod. na Hlavnej ulici a návštevníkov vtiahne do 30. rokov 20. storočia.

„Ale aj nejakých strašne čudných bytostí s veľkými hlavami, ktoré to ani s nami, ani s týmto svetom nemyslia dobre. A ulakomia sa na kúzelné predmety, ktoré môžu robiť svet krajšími. A nielen tieto predmety unesú, ale unesú aj deti, ktoré chcú obrátiť na svoj obraz nejakých pretechnizovaných, mechanizovaných ľudí bez citu, bez lásky, bez farieb.“

Foto
Program sa začne oba dni o 19.00 hod. na Hlavnej ulici  / TV KOŠICE

Imaginácie vťahujú divákov do sveta fantázie pomocou vzdušnej akrobacie, tanca, spevu, hudby, ohňovej šou, nadrozmerných bábok, choduliarov, žonglérov a nových vizuálnych techník. O 21.00 hod. sa predstavenie presunie do Mestského parku.

„To bude také číslo na móle, na jazierku a verím, že toto bude jedno z čísel, ktoré vyvolá aj zimomriavky. Zastavia sa pri plávajúcej fontáne a teraz si predstavte, v tej fontáne - teda nie priamo vo vode, ale hneď vedľa - úžasný svietiaci klavír a na ňom tancujúcu baletku,“ dodala Blaškovičová.

Či napokon zvíťazí dobro nad zlom, si už ale musíte prísť pozrieť sami. Vstup na podujatie je na báze dobrovoľného príspevku.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre