Kvalitné snímky Art Film Festu sa budú premietať aj na netradičných miestach

KošiceArchívArt Film Fest Košice 2021

Organizátori sa kvôli pandémii nemohli vrátiť k pôvodnému modelu tohto podujatia.

Už o týždeň sa v Košiciach začne 28. ročník Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest. Po ročnej pauze sa diváci môžu tešiť na desiatky filmov z domácej a zahraničnej produkcie. Prezident festivalu Milan Lasica potvrdil, že organizátori sa kvôli pandémii nemohli vrátiť k pôvodnému modelu tohto podujatia:

„Som rád, že festival bude pokračovať napriek minuloročnej pauze, aj keď v skrátenej podobe, ale myslím si, že napriek tomu v rovnakej kvalite.“

Foto
Do Košíc pricestujú aj známi herci či filmoví tvorcovia / TV KOŠICE

Cenu Hercova misia si tento rok prevezme český herec a komik Petr Nárožný. Cenu prezidenta festivalu získa in memoriam režisér a kameraman Jaroslav Siakeľ. Diváci po sto rokoch od premiéry uvidia jeho film Jánošík spolu so živým hudobným sprievodom Davida Kollara a Tomáša Mutinu. Premietať sa bude aj na netradičných miestach.

„Okrem štyroch interiérových kín v Košiciach – Kunsthalle, dve kinosály v Kulturparku a v Kine Úsmev, sa bude tentokrát hrať aj vďaka tejto situácii, ktorá stále ešte bude prítomná, aj v dvoch outdoorových priestoroch. Bude to v Amfiteátri, kde sa vraciame po troch rokoch a v novom priestore pri centre pri Hlavnej – Katova bašta, kde bude každý večer 21.30 hod., rovnako v Amfiteátri, jedna projekcia,“ dodal umelecký riaditeľ festivalu Peter Nagel.

Komentáre