Kvôli koronavírusu zatvorili Sanatórium Dr. Guhra

VýchodKoronavírus

S prvým prípadom ochorenia COVID-19 sa tam stretli v septembri. Išlo o pacientku, ktorú potom previezli do popradskej a neskôr trnavskej nemocnice. Tam ochoreniu napokon aj podľahla.

V Tatranskej Polianke dočasne zatvorili Sanatórium Dr. Guhra. Dôvodom bol vysoký počet COVID pozitívnych ľudí. Pri poslednom testovaní antigénovými testami sa tam ukázalo, že infikovaní boli 16 klienti a 3 zamestnanci sanatória. Ako povedala riaditeľka Eleonóra Kovalčíková, domov poslali klientov, ktorí do sanatória práve prišli, ale aj tých na pobyte:

„Máme tu pacientov vo vyššom veku s pľúcnymi ochoreniami. Uzavreli sme to tak, že múdrejšie bude nepozerať na peniaze a ušlé tržby. V prvom rade sme zdravotnícke zariadenie a ide nám práve o zdravie a životy našich pacientov.“

Foto
Sanatórium Dr. Guhra / RÁDIO KOŠICE

S prvým prípadom ochorenia COVID-19 sa v sanatóriu stretli v septembri. Išlo o pacientku, ktorú potom previezli do popradskej a neskôr trnavskej nemocnice. Tam ochoreniu napokon aj podľahla. Jej dcéra Daniela Šmejdírová kladie vinu sanatóriu:

„Povedal nám primár, že oni síce počuli, že niekto kašle. Jeho vyjadrenie ale bolo: viete, sestričky nemôžu chodiť po celom sanatóriu a skúmať, kto kašle a kto sa dusí. To nás prekvapilo a zarazilo.“

Riaditeľka Sanatória Dr. Guhra v Tatranskej Polianke vinu svojho personálu za žiadnych okolností nepripúšťa. Tvrdí, že prvá COVID pozitívna pacientka bola za svoje infikovanie zrejme zodpovedná sama.

„Bola to naša dlhoročná, veľmi milá a obľúbená pacientka. Ale neodpustím si poznámku, že, žiaľbohu, z jej strany nedochádzalo k rešpektovaniu našich podmienok. Najmä, čo sa týka nosenia rúšok,“ skonštatovala Kovalčíková.

Pozostalá dcéra nedisciplinovanosť svoje matky odmieta:

„Naša mama nosila rúška doma, aj keď išla z kuchyne na záchod. Sama nás alarmovala: noste to, nie je to sranda. Neverím tomu, že by to rúško nenosila,“ reagovala Šmejdírová.

Sanatórium Dr. Guhra v Tatranskej Polianke zrejme opäť otvoria až po Novom roku

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre