Kysel sa stal povereným zástupcom špeciálneho prokurátora

SlovenskoSpravodajstvo

Vo funkcii bude do času výberového konania.

Doterajší zástupca špeciálneho prokurátora Alexander Biró požiadal o uvoľnenie z funkcie. Na tomto poste ho nahradí Peter Kysel, ktorý sa do času výberového konania stal povereným zástupcom špeciálneho prokurátora, pričom ho navrhol špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Biró bude aj naďalej pôsobiť na odbore ekonomickej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

„Peter Kysel nastupuje na pozíciu zástupcu špeciálneho prokurátora dňa 23. februára 2021,“ informoval hovorca Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky Dalibor Skladan.

Foto
Peter Kysel / TASR

Kysel doposiaľ pôsobil ako prokurátor odboru všeobecnej kriminality v rámci ÚŠP. Zároveň je jedným z troch neúspešných uchádzačov o funkciu špeciálneho prokurátora. Parlament začiatkom februára zvolil do tejto funkcie Lipšica. Za neho hlasovalo 79 poslancov zo 117 prítomných. Národná rada volila špeciálneho prokurátora po tom, ako sa obvinený Dušan Kováčik vzdal tejto funkcie. Lipšicovi umožnila kandidovať zmena zákona, vďaka ktorej sa mohol o tento post uchádzať aj neprokurátor.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre