Ľad na gelnickom zimáku sa roztápa, deti budú trénovať ďaleko od domova

VýchodSpravodajstvo

Účty sú takmer sedemnásobne vyššie.

Samospráva Gelnice nariadila vypnúť chladiarenské zariadenie na zimnom štadióne. Nedokáže totiž platiť účty za elektrinu. Oproti minulému roku sú takmer sedemnásobne vyššie.

„Združenie miest a obcí Slovenska dlhodobo komunikovalo s ministerstvami hospodárstva a školstva. Nedostali sme žiadne informácie, akým spôsobom by nám dokázali pomôcť. Ak nám štát pomôže cez dotačnú schému alebo navýšením podielových daní, zimný štadión opäť otvoríme,“ uviedol primátor Gelnice Dušan Tomaško.

Foto
Samospráva nariadila vypnúť chladiarenské zariadenie / RÁDIO KOŠICE

Predstavitelia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa priamo v Gelnici zaoberali technickými otázkami ďalšieho fungovania miestneho hokejového klubu. Dospeli k záveru, že domáce zápasy budú hokejisti hrať na ľade súperov a na tréningy budú cestovať do 40 kilometrov vzdialených miest Košice, Prešov a Spišská Nová Ves. Ide pritom o všetky vekové kategórie hokejistov, vrátane žiakov. Manažér športového oddelenia Slovenského zväzu ľadového hokeja Rastislav Konečný netajil znepokojnenie:

„Máme bohužiaľ dotyk s realitou dneška. Zimný štadión je vypnutý, čo je nočná mora SZĽH. Prišli sme sem zistiť skutkový stav a na základe toho hľadať riešenia. Rátam s tým, že sa k tomu štát postaví čelom, pretože to môže mať nedozierne následky.“

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre