Ľadová plocha v Strážskom pocítila nápor záujemcov zo Zemplína

VýchodSpravodajstvo

Na klzisku môže byť v jednom momente maximálne 30 osôb v režime OP.

Doterajšie opatrenia neumožňovali samosprávam sprístupniť verejné korčuľovanie v prípade, ak sa ľadová plocha nachádzala v interiéri zimného štadióna. V Strážskom sa však koncom minulého roka otvorilo klzisko, pretože je situované na voľnom priestranstve. Riaditeľ mestského podniku služieb Jozef Fedorko pre Rádio Košice povedal, že za verejným korčuľovaním cestovali záujemcovia aj z iných miest:

„My v Strážskom pociťujeme veľký nápor návštevníkov z okolitých miest a obcí. Je to odôvodnené tým, že máme covidovú dobu a my sme vo vonkajšom priestore mohli otvoriť klzisko, takže ten nápor sa tu aj prejavil, samozrejme. Keďže máme človeka, ktorý predáva lístky v búdke pri vstupe na štadión, viem povedať, že viac záujemcov o klzisko je mimo Strážskeho.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Na klzisku môže byť v jednom momente maximálne 30 osôb, prípadne 1 osoba na 25 metrov štvorcových, pričom platí režim OP. Po prázdninách sa prevádzková doba skrátila len na korčuľovanie v popoludňajších hodinách.

„Pri režime OP sme neregistrovali žiadne problémy, žiadnych antivaxerov sme tu nemali. Ľudia boli ústretoví aj medzi sebou, aj počúvali pokyny človeka, ktorý obsluhuje ľadovú plochu,“ dodal Fedorko.

Ľadovú plochu upravovali počas zimných prázdnin niekoľkokrát denne, zvyčajne pred verejným korčuľovaním a jednotlivými objednávkami. Fedorko potvrdil aj veľký záujem verejnosti o hokejové zápasy, ktoré sa realizujú po verejnom korčuľovaní. Koncom minulého roka sa v interiéri zimného štadióna uskutočnili rekonštrukčné práce šatní za 30-tisíc eur. Tento rok chce mestský podnik služieb požiadať zastupiteľstvo o finančnú dotáciu, v pláne je dokončenie administratívnych priestorov a zvyšných častí šatní.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre