Ľadový Chrám Kristovho vzkriesenia na Hrebienku môžete navštíviť do konca mája

VýchodZaujímavosti

Vstup je súčasne povolený pre 32 ľudí.

Prevádzka Tatranského ľadového dómu na Hrebienku vo Vysokých Tatrách sa predĺžila. Verejnosť ho môže navštíviť do konca mája. Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry upozornila, že je potrebné dodržiavať preventívne opatrenia. Návštevníci musia pri vstupe predložiť negatívny výsledok antigénového alebo PCR testu nie starší ako sedem dní. Zároveň musia mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom. Vstup je súčasne povolený pre 32 ľudí.

Foto
Tatranský ľadový dóm má podobu Chrámu Kristovho vzkriesenia v Petrohrade / TASR

Tatranský ľadový dóm bol zvyčajne otvorený od konca novembra do apríla. Vzhľadom na to, že jeho prevádzka počas uplynulej zimnej sezóny trvala jeden mesiac, opäť privítal svojich návštevníkov 22. apríla tohto roka. Po minulé roky si túto atrakciu pozrelo vyše 200-tisíc ľudí.

Ľadový dóm má podobu Chrámu Kristovho vzkriesenia v Petrohrade. Nachádza sa v klimatizovanej kupole s priemerom 25 metrov. Najvyšší bod stavby siaha do výšky 12 metrov. Pracovalo na nej 18 sochárov z Česka a Slovenska, pričom použili 1880 blokov ľadu, ktoré vážili viac ako 225 ton.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre