Lávka na prešovskom Sídlisku III je uzavretá

PrešovSpravodajstvo

Dôvodom je nevyhovujúci stav.

V meste Prešov je uzavretá ďalšia lávka, ktorú využívajú chodci na prechod cez rieku Torysa, a to z dôvodu nevyhovujúceho stavu. Lávka patrí Slovenskému vodohospodárskemu podniku (SVP), ktorý uviedol, že ide o vodohospodársku stavbu – hať. Jej súčasťou je manipulačný priestor pre obsluhu.

Nebolo to budované ako lávka pre peších. V súčasnosti je vzhľadom na nevyhovujúci technický stav uzatvorená,“ vysvetlil hovorca SVP Marián Bocák.

Dodal, že rekonštrukcia stavby je opakovane zaradená do investičného plánu podniku a bude prebiehať po pridelení finančného krytia na danú akciu.

„Presný termín v tejto chvíli nevieme určiť,“ dodal Bocák.

Foto
V meste je uzavretá ďalšia lávka (Ilustračná fotografia) / facebook.com/msupresov

Mesto už v marci 2021 na základe výsledkov vykonaných obhliadok 14 lávok rozhodlo o uzavretí piatich z nich pre zlý technický stav. Išlo o lávky na Mukačevskej ulici pri dopravnom ihrisku, na Suvorovovej ulici, dve lávky premosťujúce železničnú trať medzi Lesíkom delostrelcov a Rusínskou ulicou a lávku medzi Prešovskou univerzitou a zimným štadiónom.

Poslednú menovanú už nahradila nová cyklolávka, zrekonštruovaný je už aj prechod na Mukačevskej uici. Zvyšné lávky je potrebné asanovať a nahradia ich nové. Momentálne sú uzavreté. Pre dopravu je tiež zjednosmernená premávka na moste Jána Pavla II. cez rieku Torysa pri Tatran handball aréne.

 

Zdroj: SITA

Komentáre