Lávka v Čečejovciach sa prebuduje na most

VýchodSpravodajstvo

Po novom umožní prejazd vozidiel.

V Čečejovciach v okrese Košice-okolie sa nachádza lávka pre peších. V centre obce dnes začalo jej prebudovanie na most, po ktorom budú môcť jazdiť autá do 3,5 tony. Z tohto dôvodu je lávka dočasne uzavretá.

Most uľahčí prejazd vozidiel medzi východnou a západnou časťou obce, čiže medzi Kostolnou a Hlavnou ulicou. Vodiči museli doposiaľ jazdiť po frekventovanej ceste prvej triedy cez severnú časť obce.

Máme totiž len jeden most, ktorým možno prejsť autom, a tá jednotka cesty je už tak zaťažená, že potrebujete stáť niekedy aj 10 – 15 minút, aby ste vyšli na tú hlavnú cestu,“ skonštatoval starosta Čečejoviec Lukáš Macák.

Foto
Lávka je dočasne uzavretá  / facebook.com/macak.lukas

V obci sa nachádzajú dve lávky cez Čečejovský potok. Rekonštrukcie sa dočká tá, ktorá sa nachádza pri obchode s potravinami. Z projektových skúšok vyplýva, že jej nosníky zvládnu záťaž mosta s prejazdom áut, pričom technicky to bude jednoduchá stavba.

„Začneme búrať starú konštrukciu a položíme novú konštrukciu, ktorá bude čisto kovová. Na ňu pôjde potom asfalt, čiže bude to vyzerať ako klasický most a bude tam prejazd automobilov vždy v jednom smere,“ uviedol Macák s tým, že prvý decembrový týždeň by sa mohli uskutočniť skúšky prejazdov.

Prestavba si vyžiada približne 45-tisíc eur. Ďalšie financie boli potrebné na prekládku plynového potrubia, ktoré predtým išlo po starej konštrukcii lávky. Macák dodal, že po novom vedie popod potok:

„Bolo to veľmi náročné. Skoro rok trvalo, aby sme preložili to plynové potrubie a stálo nás to 30-tisíc eur.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre