Lehota na ponuky na druhú etapu prešovského obchvatu sa opäť predĺžila

PrešovSpravodajstvo

Ide už o piate posunutie termínu.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) opäť posunula lehotu na predkladanie ponúk vo verejnej súťaži na výstavbu druhej etapy severného obchvatu Prešova. Dôvodom je začiatok odvolacieho konania proti rozhodnutiu Úradu pre verejné obstarávanie. Ten zamietol námietky navrhovateľa proti podmienkam v iných dokumentoch potrebných na vypracovanie ponuky.

Rada má na rozhodnutie 45 dní. Úrad začal námietky posudzovať začiatkom júna, konanie raz prerušil pre zabezpečenie odborného stanoviska k rozhodnutiu.

Najnovší termín, 25. októbra, je už piaty v poradí, ten pôvodný z 25. mája spoločnosť štyrikrát zmenila.

Foto
Prvá etapa prác by mala trvať do leta budúceho roka / TASR

Súťaž na výstavbu druhej etapy obchvatu v dĺžke viac ako 10 kilometrov bola vyhlásená koncom februára. Stavebné práce za odhadovanú cenu 263 miliónov eur sú plánované na viac ako štyri roky. Spoločnosť ich financuje zo štátneho rozpočtu a vlastných zdrojov.

Stavba bude napojená na jestvujúcu cestnú sieť v križovatkách Prešov, sever a Kapušany. Pri vyhlásení obstarávania diaľničiari predpokladali začať s prácami v októbri tohto roka.

Prvá etapa obchvatu, vrátane tunela Bikoš, je vo výstavbe od leta 2019 a trvať by mala do leta budúceho roku. Projekt je vyčíslený na takmer 143 miliónov eur a tieto práce sú tiež financované zo štátneho rozpočtu.

 

Zdroj: SITA

Komentáre