Zásah trval jedenásť dní.
V Biebrzanskom národnom parku na severovýchode Poľska 20. apríla vypukol rozsiahly lesný požiar, ktorý sa rozšíril na plochu zhruba 450 hektárov a zničil 185 hektárov porastov. Poľský premiér Donald Tusk oznámil, že približne 500 hasičom sa ho po 11 dňoch podarilo zlikvidovať. Zásah sa realizoval v náročnom, močaristom teréne, ktorý bol na mnohých miestach úplne neprístupný pre vozidlá aj pešo, čo komplikovalo prácu hasičov.
Tusk sa poďakoval zasahujúcim hasičom, vojakom aj lesníkom. Príslušné úrady vyšetrujú príčinu požiaru. Za neúmyselné spôsobenie požiaru hrozí v Poľsku trest odňatia slobody do päť rokov a za zámerné podpaľačstvo do desať rokov.
Biebrzanský národný park, ktorý má rozlohu takmer 60-tisíc hektárov, je najväčším národným parkom v Poľsku. Tvoria ho rozsiahle mokrade, v ktorých žijú stovky druhov chránených vtákov, rysov, vlkov, vydier, bobrov a losov.
Zdroj: TASR