Letisko Košice naplánovalo stovky charterových letov do 17 destinácií

KošiceSpravodajstvo

K dispozícii sú spojenia s viacerými európskymi metropolami.

Košické letisko uviedlo do platnosti letný letový poriadok. Pre východ Slovenska to znamená výrazné zlepšenie spojenia so svetom.

Koncom marca začal na linke z Zürichu do Košíc lietať švajčiarsky dopravca SWISS. Jediné priame letecké spojenie so Švajčiarskom prináša pre cestovateľov aj nové možnosti letov.

„Medzi diaľkové destinácie, ktoré sú veľmi dobre dostupné s pohodlným prestupom v Zürichu patria Tel Aviv, San Francisco, Sao Paulo, Johannesburg, Montreal, New York, Miami, Chicago, Boston, Bangkok, Hong Kong, či Šanghaj. Spomedzi európskych destinácií sa bude v Zürichu veľmi jednoducho prestupovať na lety napríklad do Milána, Štokholmu, Ženevy, Benátok, Malagy, či Valencie,“ uviedlo letisko.

Foto
Ilustračná fotografia / Letisko Košice

K dispozícii sú aj naďalej lety do Varšavy, ktoré prevádzkuje poľský národný dopravca LOT. Lieta šesťkrát týždenne a spája Košice nielen s metropolou Poľska, ale aj s desiatkami destinácií v Európe, Severnej Amerike, Ázii i Afrike.

Na linke Košice – Viedeň sa s príchodom letnej sezóny navyšuje kapacita na 14 letov týždenne, pričom lietať sa bude každý deň v týždni skoro ráno a popoludní. Spoločnosť Ryanair sa zároveň vracia s obľúbenou pravidelnou linkou Košice – Dublin, ktorá je od 31. marca prevádzkovaná dvakrát týždenne.

Novinkou bude sezónne pravidelné spojenie metropoly východu s chorvátskym Zadarom. Prvý let je naplánovaný na 2. jún, pričom lietať sa bude dvakrát týždenne – vždy v stredu a nedeľu, až do 29. septembra.

Ryanair naďalej lieta na linkách do Londýna (letisko Stansted), Liverpoolu a Prahy a spoločnosť Wizz Air na letisko Londýn Luton štyrikrát týždenne.

„Rok 2024 sme začali vo veľmi svižnom tempe. Za prvý kvartál prešlo našimi bránami 97 732 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 6,4 percenta. V porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast o 15,4 percenta. Najväčším dopravcom bol Ryanair. Nasledovala spoločnosť Austrian Airlines a Wizz Air,“ uviedol výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak.

Na letnú dovolenkovú sezónu je s odletom z Košíc naplánovaných viac ako 900 charterových letov do 17 destinácií v 11 krajinách: v Albánsku (Tirana), Turecku (Antalya, Izmir), Bulharsku (Burgas), Grécku (Heraklion, Rodos, Thessaloniki, Zakynthos, Patras), Chorvátsku (Brač), Čiernej Hore (Podgorica), Egypte (Hurghada, Marsa Matruh), Španielsku (Palme de Mallorca), Taliansku (Lamezia Terme), Tunisku (Monastir) a na Cypre (Larnaca).

Komentáre