Letisko Košice zaznamenalo najúspešnejší prvý polrok v histórii

KošiceSpravodajstvo

Jeho bránami prešlo vyše 271-tisíc cestujúcich.

Prvý polrok 2024 bol pre Letisko Košice úspešný. Od januára do júna vybavilo 271 077 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 9,4 percent. V porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast o 23,5 percent. Viac ako 216-tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej z deviatich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň, Zürich, Zadar). Vyše 52-tisíc ľudí letelo z alebo do Košíc na charterových letoch.

„Naše štatistiky potvrdzujú, že ani po rekordnom roku 2023 apetít východniarov po leteckej doprave neutícha. Veľmi nás teší, že rastie počet cestujúcich na pravidelných i charterových letoch, vďaka čomu sme zaznamenali najúspešnejší prvý polrok i najúspešnejší jún v histórii Letiska Košice. Ďakujeme za dôveru všetkým cestujúcim, ktorí si zvolili Letisko Košice ako letisko prvej voľby,“ reagoval výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Thomas Dworschak.

Foto
Prvý polrok 2024 bol pre Letisko Košice úspešný / Letisko Košice

Najsilnejším mesiacom prvého polroka 2024 bol jún, kedy košické letisko vybavilo 90 995 cestujúcich. Vtedy sa zároveň začala letná dovolenková sezóna. Cestovné kancelárie a letecké agentúry ponúkajú s odletom z metropoly východu 17 destinácií v 11 krajinách, konkrétne v Albánsku (Tirana), Turecku (Antalya, Izmir), Bulharsku (Burgas), Grécku (Heraklion, Rodos, Thessaloniki, Zakynthos, Patras), Chorvátsku (Brač), Čiernej Hore (Podgorica), Egypte (Hurghada, Marsa Matruh), Španielsku (Palme de Mallorca), Taliansku (Lamezia Terme), Tunisku (Monastir) a na Cypre (Larnaca).

Spoločnosť Ryanair dvakrát týždenne (v stredu a v nedeľu) ponúka do 29. septembra pravidelné letecké spojenie Košíc s chorvátskym Zadarom. Cestujúci si obľúbili aj Malagau, Barcelonu, Paríž či Rím, do ktorých sa dá z Košíc odletieť s prestupom vo Viedni, Zürichu aj vo Varšave. Vďaka ponuke sieťových dopravcov Austrian Airlines, LOT Polish Airlines a SWISS sa v lete častejšie lieta aj do Severnej Ameriky vrátane New Yorku, Los Angeles, Miami a Toronta.

Letný letový poriadok na Letisku Košice zahŕňa Swiss International Air Lines 3x týždenne do Zürichu a ďalej do destinácií v Európe, USA, Kanade, Ázii a Afrike, LOT Poľské aerolínie 6x týždenne do Varšavy a odtiaľ do Európy, USA, Kanady či Ázie a Austrian Airlines 4x týždenne do Viedne a ďalej do Európy, USA, Kanady a Karibiku. K dispozícii sú aj lety spoločnosti Ryanair do destinácií Londýn Stansted (5x týždenne), Praha (5x týždenne), Liverpool (2x týždenne), Dublin (2x týždenne), Zadar (2x týždenne do 29. septembra) a Wizz Air do destinácie Londýn Luton (4x týždenne).

Komentáre