Leto vo Východoslovenskom múzeu sa nesie v znamení nových výstav

KošiceZaujímavosti

Zároveň pozýva do Múzejnej obývačky v Katovej bašte.

Východoslovenské múzeum (VSM) v Košiciach počas roka pripraví približne 20 krátkodobých alebo dlhodobých výstav. Vernisáž tej najbližšej je podľa riaditeľa VSM Dominika Béreša naplánovaná tento týždeň:

„Veľmi sa teším, že si návštevníci pravidelne nachádzajú cestu aj na výtvarné výstavy, ktoré sú často dominanciou skôr galérií, či už verejných, alebo súkromných. V najbližšom čase, 11. júla otvárame veľmi peknú autorskú výstavu Jána Gálla – Obrazne povedané.“

Foto
VSM počas roka pripraví približne 20 výstav / facebook.com/jonsygallery

Vernisáž výstavy Jonsyho Gálla sa uskutoční 11. júla o 17.00 hod. v Galérii pri komíne v historickej budove VSM. Návštevníci sa od 18. júla môžu tešiť na ďalšiu novú výstavu s názvom Ad maiorem Dei gloriam. Vyše 300 exponátov zmapuje vývoj náboženského a liturgického života od 14. do 19. storočia.

Béreš povedal, že koncom augusta je naplánovaná krátkodobá expozícia v podkroví historickej budovy, ktorá bude venovaná 80. výročiu Slovenského národného povstania:

„Prinesieme exponáty roku 1944, bojov o svojbytnosť a slovenskú existenciu. Samozrejme, aj interaktívnym a pútavým spôsobom sa pokúsime priniesť návštevníkom návrat do roku 1944, kedy slovenská armáda, oslobodzovacie boje, partizánsky spôsob života bol veľmi náročný na to, aby sme dokázali potvrdiť suverenitu od ťažko sužujúcich bojov.“

VSM pozýva aj na výstavu Poklady archeológov v prúde času, tiež do Múzejnej obývačky v Katovej bašte či na cechové expozície v Dome remesiel na Hrčiarskej ulici.

Komentáre