Líder z Michaloviec angažoval troch Rusov

VýchodŠport

Vedenie prvoligového klubu HK Dukla Ingema Michalovce angažovalo troch ruských hokejistov.

Do tímu lídra druhej najvyššej súťaže pribudli útočníci Vladislav Bojko, Nikita Dvurečenskij a obranca Jevgenij Kurbatov.

„Vybrali sme si jedného obrancu a dvoch útočníkov. Podľa toho, čo sme si o nich zistili, by mali byť pre nás platní hráči. Dlhšie neboli na ľade, zrejme budú potrebovať čas na adaptáciu. Očakávame, že budú lídri mužstva a zhostia sa svojich úloh," uviedol tréner Miroslav Chudý. V Michalovciach majú najvyššie ciele a v záujme ich dosiahnutia sa dá predpokladať aj ďalšie posilnenie kádra. „Stále sme nepovedali posledné slovo. Uvidíme, kto sa ešte vyskytne na trhu. Mali sme záujem aj o slovenských hráčov, ale tí sú väčšinou pod zmluvami a je ťažké realizovať transfer," poznamenal Chudý.

Foto
Nové posily  / HK Dukla

Pre 30-ročného Kurbatova pôjde o prvé pôsobisko mimo Ruska. V roku 2008 bol členom bronzového tímu Ruska na MS hráčov do 20 rokov. Na konte má 252 zápasov v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), v ktorej nastupoval za CSKA Moskva, Jekaterinburg, Nižnekamsk, Chabarovsk a v uplynulých dvoch sezónach za Nižnij Novgorod. Podobnú kariéru má za sebou aj 27-ročný Dvurečenskij. V KHL odohral 265 zápasov za Čechov, Nižnij Novgorod, Nižnekamsk a Podoľsk. Získal v nich 49 kanadských bodov za 32 gólov a 17 asistencií. Bojko pôsobil v sezóne 2017/2018 v Pardubiciach, v tomto ročníku nastupoval najmä vo VHL za Jermak Angarsk (17 zápasov, 3 góly, 4 asistencie).

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre